eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Wytwarzanie i sprzedaż dekoracji podświetlanych - PKWiU/zwolnienie z VAT


2022-02-08 17:12 autor: konto usunięte

1 302 odsłon

Wytwarzanie i sprzedaż dekoracji podświetlanych - PKWiU/zwolnienie z VAT

Dzień dobry, 
Pracując na etacie założyłem jednoosobową działalność gospodarczą, która będzie polegać na wytwarzaniu i sprzedaży oraz wynajmie dekoracji z tworzyw sztucznych i drewna. Głównie będą to produkty wytwarzane na zamówienie według personalizowanego projektu stworzonego na podstawie wymagań klienta.

Zdecydowana większość produktów będzie zawierała zamontowaną elektronikę do podświetlenia, która będzie występowała w postaci taśmy LED, ściemniacza oraz zasilacza (np. podświetlane litery przestrzenne, napisy podświetlane).

Czy przy takiej działalności jest możliwe zwolnienie z VAT? Przewidziane obroty roczne są na pewno mniejsze niż 200 tys. zł. Czy wytwarzanie i sprzedaż oraz wynajem takich przedmiotów nie podlega pod PKWiU 26, PKWiU 27 oraz PKWiU 28, które dyskwalifikują ze skorzystania ze zwolnienia z VAT? Dodam także, że działalność będzie działać głównie wysyłkowo. 

Z góry dziękuję za odpowiedź, 
Z wyrazami szacunku, 
Paweł Ciesielski

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • justynad

  Dodano 2020-08-04 15:04 przez justynad

  WYSTAWIENIE FAKTURY SPRZEDAŻY SAMOCHODU firmowego

  Witam,działalność jednoosobowa nie Vat-owiec!!! Samochód po skończonym leasingu zostaje natychmiast sprzedany salonowi samochodowemu - jaki Vat ma być zastosowany przy wystawieniu faktury? 23% czy raczej zwolniony bądź zerowy - jeśli tak to jaki należy wpisać PKWiU?   dziękuję pozdrawiamJustyna D.

 • wiostr

  Dodano 2013-05-07 09:00 przez wiostr

  Czy mogę skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT?

  Zamierzam rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na wykonywaniu projektów budowlanych (architektoniczno-konstrukcyjnych) oraz wykonywaniu obowiązków kierownika budowy.
  Przewiduję, że dochód z działalności nie przekroczy 40 000 zł. Działalność, którą zamierzam wykonywać została skl...

 • Agata Redis

  Dodano 2021-03-04 15:56 przez Agata Redis

  PKD a zwolnienie z VAT

  Prowadzę jednoosobową działalność od 21.01.2021 gdzie uczę dzieci do 14 roku życia angielskiego. Prowadzę też opiekę dzienną 11-sto letniego chłopca. Kody PKD mam 85.59.B główny / pozostałe to: 88.91.Z, 85.60.Z i 85.59.A - dwa z nich są zwolnione z VAT.
  Pytanie moje jest następujące: czy mam się zar...

 • Matt89

  Dodano 2022-01-19 14:03 przez Matt89

  Otworzenie JDG wątpliwości co do PKD

  Dzień dobry Mój poprzedni pracodawca planuje zmienić profil działalności i likwiduje moje stanowisko. Zaproponowano mi współpracę w ramach B2B. Chciałbym z niej skorzystać i założyć JDG opartą na pozyskiwaniu klientów i pośrednictwo w handlu produktami wykończenia wnętrz. Dodam, że co miesiąc będę ...

 • konto usunięte

  Dodano 2021-12-27 17:38 przez konto usunięte

  Działalność jednoosobowa na karcie podatkowej i jej rozszerzenie

  Witam. Na początku nakreślę charakter mojej działalności. Posiadam jednoosobową działalność gospodarczą. Prowadzę przewóz taxówkowy osób i jak na razie jestem na tzw. Karcie podatkowej.
  Od stycznia zamierzam rozszerzyć działalność o sklep internetowy, działający na zasadzie dropshippingu. Mam w zwią...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania