eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Odzysk surowców z materiałów segregowanych - PKD 38.32.Z


2022-01-04 22:37 autor: aptos

1 139 odsłon

Odzysk surowców z materiałów segregowanych - PKD 38.32.Z

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy wyboru odpowiedniego kodu PKD w działalności gospodarczej.

Sprawa wygląda następująco: Firma odzieżowa otrzymuje towar w pudełkach kartonowych. Po odebraniu dostawy i wyłożeniu towaru na sklep, pracownicy rozkładają kartony na płasko i w umówionym dniu i godzinie przekazują mi. Ja osobiście, nieodpłatnie odbieram suche i czyste kartony od tejże firmy.

Pytanie dotyczy kodu PKD. Myślałem o kodzie PKD 17.29.Z - Produkcja pozostałych wyrobów z papieru i tektury. Pomysł ten powstał ponieważ z w/w kartonów wytwarzam kartonowy wypełniacz do paczek (odpowiednia maszyna zasilana elektrycznie, nacina kartony, co sprawia, że karton jest elastyczny i służy za świetny wypełniacz do paczek, np. do wysyłki przedmiotów szklanych). Czy kod 17.29. Z - będzie odpowiedni?

Czytając, co obejmuje dana podklasa, natknąłem się na PKD 38.32.Z - Odzysk surowców z materiałów segregowanych. Który z tych powyższych kodów (a może oba?) będą najlepsze do tego typu działalności?

Bardzo proszę i zarazem będę wdzięczny za pomoc eksperta.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • PAulinek93

  Dodano 2021-02-04 13:18 przez PAulinek93

  Jakie kody PKD wybrać - zaopatrzenie/zakupowiec

  Dzień dobry.
  Chciałabym rozpocząć działalność gospodarczą jako kontynuację poprzedniej pracy na etacie. Będę zajmowała się zamówieniami (zaopatrzenie/zakupowiec), czyli pilnowanie stanów magazynowych w dużej hurtowni, praca zdalna. Jakie powinnam wybrać PKD?

 • Patrycjaprv

  Dodano 2021-09-24 09:24 przez Patrycjaprv

  Chcę rozszerzyć działalność o dodatkowy kod PKD na innej stawce ryczałtu. Co zrobić?

  Witam. Prowadzę JDG i jestem na ryczałcie 8.5%. Chcę poszerzyć działalność gospodarczą i dopisać PKD, który jest na 3% ryczałcie. Dodam, że obecnie posiadam kasę fiskalną na usługi 8.5% ryczałtu. Jak to zrobić? Czy mogę przeprogramować dodatkowo kasę fiskalną? Zakupiłam ją w tamtym roku więc nie chc...

 • lucyna1312

  Dodano 2021-02-13 22:39 przez lucyna1312

  Czy muszę zgłosić nowe PKD?

  Prowadzę internetowy sklep odzieżowy, moje PKD to 47.91, chciałabym poszerzyć asortyment o okulary przeciwsłoneczne, opaski do włosów, gumki do włosów... Czy muszę zgłosić w Urzędzie Gminy nowy kod PKD, czy ten kod, który mam (47,91 Z), jest wystarczający? Nie sprzedaję stacjonarnie tylko przez inte...

 • suszii

  Dodano 2023-03-17 22:55 przez suszii

  Naprawa drukarek, telefonów, komputerów itp. Czy można na ryczałt?

  Zamierzam otworzyć działalność i naprawiać drukarki, kserokopiarki, telefony, komputery i ogólnie sprzęt elektroniczny. Czy mogę być na ryczałcie? Jakie PKD muszę wybrać?

 • Matt89

  Dodano 2022-01-19 14:03 przez Matt89

  Otworzenie JDG wątpliwości co do PKD

  Dzień dobry Mój poprzedni pracodawca planuje zmienić profil działalności i likwiduje moje stanowisko. Zaproponowano mi współpracę w ramach B2B. Chciałbym z niej skorzystać i założyć JDG opartą na pozyskiwaniu klientów i pośrednictwo w handlu produktami wykończenia wnętrz. Dodam, że co miesiąc będę ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • InPost zmienia praktyki po interwencji Prezesa UOKiK

  InPost zmienia praktyki po interwencji Prezesa UOKiK

  InPost wprowadza zmiany dla konsumentów w reakcji na prowadzone przez UOKiK postępowanie wyjaśniające w sprawie stosowanych przez siebie, a kwestionowanych przez klientów praktyk.

 • E-zakupy: po przesyłkę na stację Orlen

  E-zakupy: po przesyłkę na stację Orlen

  Do istniejących obecnie form dostawy towarów zakupionych w sklepach internetowych czy na aukcjach, takich jak przesyłka pocztowa, kurierska czy dostawa do paczkomatu, dołączył kolejny sposób dostawy. Odbiór paczek jest teraz możliwy na ...

 • Poczta wprowadzi nowe znaczki. Bez ceny

  Poczta wprowadzi nowe znaczki. Bez ceny

  Poczta Polska wprowadza nowy wzór znaczków pocztowych. Nie będą miały one wydrukowanej ceny a tylko rodzaj przesyłki, jej kategorię wagową oraz wymiary. Nowe znaczki trafią do obiegu 8 marca 2013 roku.

 • PKD 2013 czyli PKD 2007

  PKD 2013 czyli PKD 2007

  Polska Klasyfikacja Działalności to umowny, hierarchiczny podziałem rodzajów działalności społeczno-gospodarczej prowadzonych przez podmioty gospodarcze. W roku 2013, analogicznie jak w 2012, obowiązywać będzie klasyfikacja PKD 2007.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania