eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Założenie firmy sprzedającej odzież z Wielkiej Brytanii. Jakie formalności?


2018-01-22 11:47 autor: Karolina12345.

1 895 odsłon

Założenie firmy sprzedającej odzież z Wielkiej Brytanii. Jakie formalności?

Witam,

będę niedługo otwierać działalność gospodarczą. Chcę prowadzić sprzedaż używanej i nowej odzieży, tylko z wieszaka nie na wagę. Odzież będę sprowadzać z Wielkiej Brytanii, gdzie jeszcze obecnie przebywam, ale będę ją kupować od osób prywatnych, bo zależy mi na najwyższej jakości, chcę aby mój sklep się wyróżniał.

Wiem, że mogę rozliczać się na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego 3%. Tylko czy może przy takiej formie rozliczenia być tam też nowa odzież? Co muszę dokładnie wpisać we wniosek rejestracyjny działalności, bo powiedziano mi, że muszę znać formę opodatkowania, jak będę wypełniać za kilka tygodni wniosek o rejestrację działalności.

I skoro moje koszty (czynsz, koszt zakupu towaru) nie mogą być odliczone, to czy mimo to mam obowiązek mieć jakieś faktury za zakup towaru? Tak jak pisałam kupuję od osób prywatnych i nie mam żadnego potwierdzenia zakupu. Jedynie co to na wyciągu z mojego angielskiego konta bankowego widnieją przelewy dla osób, od których kupuję towar, tylko do tego dochodzą jeszcze koszty kuriera, a nie każdy przewoźnik wystawia paragon/fakturę za przewóz.

Jeszcze jedno, obecnie cały czas mam stały adres zamieszkania w Wielkiej Brytanii. Rozliczam się z tamtejszym urzędem skarbowym jako osoba samozatrudniona (jestem tłumaczem). Czy to nie jest jakaś przeszkoda w założeniu działalności w Polsce? Sklep będę prowadzić przynajmniej na początku sama i to ja będę tam sprzedawać. Czy muszę zgłaszać swoją angielską działalność do polskiego US przy zakładaniu tej działalności, czy to się w ogóle nie liczy?

I jak ugryźć temat ubezpieczenia w Polsce, bo od kilku lat mnie tu nie ma i nie wiem gdzie jeszcze oprócz Urzędu Miasta muszę się udać żeby dopełnić formalności. Pani z UM poinformowała mnie telefonicznie, że jak będę znać formę opodatkowania, to mogę przyjść na miejscu wypełnić formularz, bo dużo danych tam nie potrzeba. Tylko jakie jeszcze formalności muszę załatwić np. w urzędzie skarbowym?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-01-23 14:00 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  ryczałt nie jest uzależniony od tego, czy odzież jest nowa czy używana. Także można z niego skorzystać.
  Należy gromadzić dowody zakupu towarów - resztę niekoniecznie.
  Informacje do urzędu skarbowego zostaną przekazane z urzędu miasta (w ramach CEIDG). Do ZUS trzeba będzie się udać oddzielnie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • emkasiodemka

  Dodano 2015-09-27 16:07 przez emkasiodemka

  Otwarcie sklepu internetowego - allegro

  Witam,chciałabym założyć sklep z odzieżą dla kobiet za pośrednictwem allegro (tylko i wyłącznie). Chciałabym się dowiedzieć, jak krok po kroku zarejestrować działalność i jakie kroki powinnam podjąć aby firma była w pełni legalna? Jaki rodzaj opodatkowania wybrać i co wiąże się z założeniem takiej d...

 • dr_ozd

  Dodano 2013-07-09 19:35 przez dr_ozd

  Sklep z odzieżą używaną prywatnie sprowadzaną z zagranicy

  Planuję otworzyć sklep, w którym zamierzam sprzedawać odzież wcześniej kupioną od prywatnych osób. Co muszę zrobić, aby był to biznes w pełni legalny? Jak rozliczać się z US?

 • ilonkowa

  Dodano 2013-04-03 20:37 przez ilonkowa

  Sklep z używaną odzieżą i jej skup od klientów prywatnych.

  Witam serdecznie,
  W najbliższym czasie planujemy z Mężem otwarcie sklepu z odzieżą używaną. Ponieważ bardzo trudno znaleźć hurtownię z używaną odzieżą ciążową a zależy nam na tego typu asortymencie wymyśliliśmy, że tylko ten rodzaj będziemy skupować od ludzi.
  Tylko mam problem ze znalezieniem jakiej...

 • markwi

  Dodano 2022-01-06 22:37 przez markwi

  Działalność gospodarcza

  Witam! Chciałabym zapytać czy zakładając JDG można połączyć usługi z zakresu budowlanego, np. wykończenia itp. oraz skup samochodów używanych i wybrać opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym?
  Jeśli tak, to czy można w nazwie użyć F.H.U i jakąś nazwę własną? Z tego co już się zorientowałam to usługi...

 • PiotrTychy

  Dodano 2019-04-22 18:29 przez PiotrTychy

  Sposób rozliczenia - firma na emeryturze górniczej

  Dzień dobry,jestem na emeryturze górniczej. Chcę założyć działalność gospodarczą. Czy mogę się rozliczać poprzez ryczałt?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania