eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Jakie są możliwości na uzyskanie dotacji na założenie działalności gospodarczej?


2014-07-10 19:37 autor: zenek19

11 227 odsłon

Jakie są możliwości na uzyskanie dotacji na założenie działalności gospodarczej?

Moje pytanie dotyczy uzyskania dotacji unijnych na założenie działalności gospodarczej. Działalność ta dotyczyłaby uprawy krzewów i drzewek owocowych i handel nimi (szkółka drzew i krzewów ozdobnych). Wiele czytałem na ten temat i interesuję mnie, czy mógłbym uzyskać dotację na ten cel.

Działalność ta byłaby pierwszą moją działalnością. Obecnie jestem zatrudniony na umowę o pracę. Żona jest bezrobotna, ale zarejestrowana w KRUS. Grunt na założenie w/w szkółki posiadamy. Z jakiego programy moglibyśmy skorzystać, o jakie kwoty się ubiegać, gdzie otrzymać pomoc i doradztwo w ubieganiu się o dotację?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-10 20:57 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Powinien zwrócić się Pan do ARiMR.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 4 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-11 09:44 autor odpowiedzi: Es

  Jeśli żona jest bezrobotna i zarejestrowana, mogłaby skorzystać z dotacji Urzędu Pracy. Maksymalna kwota dotacji to 21 tys., jeśli to za mało należy poszukać programów unijnych.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-11 16:59 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Pytanie..co znaczy bezrobotna i zarejestrowana w KRUS, chyba ubezpieczona w KRUS, więc nie bezrobotna.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 2 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-11 18:46 autor odpowiedzi: zenek19

  Ubezpieczona wKrus bo posiada grunt na siebie, co jednocześnie wyklucza ją z możliwości zarejestrowania się w UP. Ubezpieczenie w Krusie nie jest jednoznaczne z uzyskiwaniem jakiegokolwiek dochodu, dlatego szukamy możliwości uzyskania funduszy na to żeby ten dochód z tego gruntu mieć.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-11 20:13 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  I ja to rozumiem, dlatego doradzam udać się do Agencji i tam dowiedzieć się o dotację oraz środki unijne dla rolników, którzy chcą rozpocząć działalność.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Ewella81

  Dodano 2016-02-19 12:21 przez Ewella81

  Jak przedsiębiorca ma się rozliczyć się z US wspólnie z małżonką, która nie pracuje?

  Witam,w roku 2015 pracowałem na umowę o pracę do października. Od listopada jestem na działalności gospodarczej.Czy mogę rozliczyć sie z wspólnie z małżonka? Żona nie pracuje.

 • szklarz

  Dodano 2013-06-24 17:36 przez szklarz

  Ubezpieczenie zdrowotne męża z umowy o pracę żony

  Jestem bezrobotny mam ubezpieczenie z UP. Żona pracuje na etacie. Mamy duży kredyt, chcemy wynająć mieszkanie aby spłacać kredyt. Wynajmując muszę zrezygnować z bezrobotnego, bo mam przychód 2500 zł i tracę ubezpieczenie zdrowotne. Odliczam odsetki od kredytu za lipiec 1900 zł, zostaje mi 600 zł, a ...

 • kosia

  Dodano 2015-02-05 10:26 przez kosia

  Jak przekazać firmę mężowi?

  Widziałam tutaj już podobny temat, ale jednak trochę inny. Prowadzę sklep internetowy ale chciałabym przekazać go mężowi. Wiadomo ZUS i te sprawy. Sklep zakładałam jeszcze przed ślubem i wszystkie towary ze sklepu również były kupowane przed ślubem. Jaka takie przekazanie się odbywa, co powinniśmy z...

 • andyjaro

  Dodano 2013-12-10 17:19 przez andyjaro

  Spółka czy dwie działalności czy działalność i umowa o pracę?

  Jedna osoba posiada działalność od 4 lat, umowa o pracę, wydatek ZUS ok. 260 zł. Druga osoba posiada działalność od 3 lat, wydatek ZUS ok. 1100 zł.
  1 OPCJA 2 osoba zawiesza działalność, rejestruje się jako bezrobotna, 1 osoba dotacje na stanowisko pracy UP 20 tys. 1 zatrudnia 2 osobę na umowę o prac...

 • jaro1501

  Dodano 2015-02-16 16:41 przez jaro1501

  Rejestracja w UP żony osoby posiadającej gospodarstwo rolne i pracującej na etacie

  Witam,
  posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni pow. 15 ha. Nie jestem jednak ubezpieczony w KRUS, bowiem zatrudniony jestem w oparciu o umowę o pracę.
  Czy moja żona po utracie pracy może zarejestrować się w UP jako bezrobotna i korzystać z zasiłku dla bezrobotnych "kuroniówki", bowiem ponad dwa la...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania