eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Wynajem darowanego mieszkania od rodziców


2019-12-27 21:08 autor: Agata123

611 odsłon

Wynajem darowanego mieszkania od rodziców

Witam,

czy przestanie mnie obowiązywać ulga z podatku od darowanego mieszkania przez rodziców jeśli wynajmę to mieszkanie?

Jeśli tak, to czy jeśli zostanę współwłaścicielem (trzecim) mieszkania i mieszkanie to zostanie wynajęte, to zapłacę 1/3 tego podatku, bo będzie to darowizna 1/3 wartości mieszkania?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-01-04 07:44 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    A z którego zwolnienia skorzystano? Z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn? Jeśli tak, wynajem mieszkania nie ma znaczenia dla ulgi w tym podatku.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Weronika199507

    Dodano 2018-02-19 05:37 przez Weronika199507

    Wynajem mieszkania z darowizny

    Rok temu otrzymałam od dziadków w darowiźnie mieszkanie. Wszystko było załatwione u notariusza. Nie stać mnie na mieszkanie tam i chciałabym wynająć je i wynajem zgłosić do urzędu.Czy nadal będę zwolniona z ulgi płacenia podatku, jako że otrzymałam mieszkanie od najbliższej rodziny? Jestem tam zamel...

  • michał M

    Dodano 2016-01-22 12:11 przez michał M

    Opodatkowanie najmu a własność nieruchomości

    Witam serdecznie,mam pytanie - rodzice mają mieszkanie, które wynajmujemy - ja jako ich syn to ogarniam. Pytanie czy ja mogę czerpać z tego przychody i rozliczać się z urzędem skarbowym? Czy to na konto rodziców powinien spływać czynsz z najmu i to oni powinni się rozliczać z urzędem skarbowym?Dodam...

  • Ewelinaa

    Dodano 2019-10-27 10:33 przez Ewelinaa

    Darowizna od narzeczonego a podatek

    Dzień dobry,w dniu 01.10 narzeczony przekazał mi przelewem darowiznę w wysokości 50 tys zł. Zgodnie z prawem jesteśmy w III grupie podatkowej, więc powinnam zapłacić bardzo wysoki podatek od darowizny. Czy jest szansa na uniknięcie podatku? Czy gdybym darowiznę przekazała w całości moim rodzicom to ...

  • konto usunięte

    Dodano 2016-12-18 20:31 przez konto usunięte

    Czy zapłacę podatek ze sprzedaży działki?

    Witam serdecznie,
    chciałbym się zapytać o podatek od sprzedaży nieruchomości. W 2013 roku dostaliśmy działkę budowlaną w formie darowizny. Mamy możliwość jej sprzedaży, natomiast nie wiem czy będę musiał zapłacić podatek.
    Czy jeżeli z pieniędzy ze sprzedaży działki spłacę kredyt, który mam na mieszk...

  • Monikaza1

    Dodano 2015-02-11 23:07 przez Monikaza1

    Podatek od sprzedaży domu częściowo otrzymanego w drodze darowizny

    Witam,bardzo proszę o pomoc. W 2000 r. wybudowałam razem z ojcem dom. Była to moja własność odrębna - przed zawarciem związku małżeńskiego. Byliśmy współwłaścicielami w następującej proporcji: ojciec 23/30 a ja 7/30. W 2014 otrzymałam w darowiźnie udziały w wysokości 16/30 i w ten sposób stałam się ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania