eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Deregulacja. Czy dostanę odszkodowanie za utratę pracy?


2013-06-21 10:18 autor: jezioro007

2 979 odsłon

Deregulacja. Czy dostanę odszkodowanie za utratę pracy?

Witam,

Jestem pracownikiem zatrudnionym na całym etacie (umowa o pracę na czas nieokreślony). Na umowie u tego pracodawcy mam przepracowane prawie 2 lata. W związku z deregulacją biuro zostanie zamknięte, a co za tym idzie stracę pracę.

Jakie należy mi się odszkodowanie i/lub ewentualnie inne świadczenia z tytułu tego, że deregulacja pozbawia mnie pracy poprzez likwidację mojego samorządu zawodowego?

Bardzo proszę o pomoc i "podpowiedzi", co jako obywatelowi i pracownikowi mi isę należy, skoro to działanie Rządu doprowadzi mnie do pozbawienia pracy? 

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • moniapj

  Dodano 2013-01-10 20:36 przez moniapj

  Odprawa z tyt. wypowiedzenia

  Moje pytanie brzmi: czy należy mi się odprawa? Firma w grudniu 2012 ogłosiła upadłość, liczyła ponad 30 pracowników, z dniem 31 października 2012 rozwiązała stosunek pracy z większością pracowników, pozostało w zatrudnieniu 5 osób (w tym ja przebywająca na urlopie macierzyńskim do 07-01-13).
  Otrzyma...

 • Lidia

  Dodano 2012-03-30 12:59 przez Lidia

  Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nie określony

  Witam.
  Czy możecie mi powiedzieć jakie przywileje ma pracownik, który dostał trzymiesięczne wypowiedzenie umowy o prace na czas nie określony?
  Przysługuje mu jakieś odszkodowanie i odprawa?? 

 • Ona123

  Dodano 2014-04-27 15:41 przez Ona123

  Likwidacja stanowiska pracy

  Witam,
  dostałam wypowiedzenie (umowa o pracę na czas nieokreślony) z powodu likwidacji stanowiska pracy. Poza mną, jeszcze jedna osoba zajmowała się tym działem. Postanowili zatrzymać tę drugą osobę. Powód był taki, że ma bliżej do pracy a ja musiałam sporo dojeżdżać.
  Dodam, że ja pracowałam dłużej ...

 • fred215

  Dodano 2013-08-21 20:55 przez fred215

  Wyliczenie odprawy a L4

  Mój zakład pracy jest w likwidacji. Dostałem wypowiedzenie z winy zakładu pracy - okres 3 miesięcy. Jak oblicza się taką odprawę, jeśli jestem na L4?

 • juska 58

  Dodano 2013-07-23 11:41 przez juska 58

  Czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych, gdy pracowałam na pół etatu?

  Witam!
  Pracowałam 1 rok w firmie X (umowa na cały etat, czas nieokreślony), potem zaszłam w ciążę i byłam na urlopie macierzyńskim, a potem na wychowawczym. Będąc na wychowawczym zatrudniłam się w firmie Y na pół etatu. Po skończeniu urlopu wychowawczego rozwiązałam umowę z firmą X.
  Pracowałam dalej...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania