eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy będę mogła wrócić na zasiłek dla bezrobotnych jeśli podejmę pracę w trakcie jego pobierania?


2013-06-06 11:29 autor: gaga30

18 457 odsłon

Czy będę mogła wrócić na zasiłek dla bezrobotnych jeśli podejmę pracę w trakcie jego pobierania?

Od miesiąca jestem na zasiłku dla bezrobotnych. Kilka dni temu znajoma zaproponowała mi pracę na pół etatu (przez około rok). Czy po zakończeniu tej pracy będę mogła wrócić do zasiłku?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-06-06 11:47 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Jeśli osoba bezrobotna z prawem do zasiłku w trakcie jego pobierania znajdzie zatrudnienie na okres krótszy niż rok, to po ponownym zarejestrowaniu się w urzędzie pracy, w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia, wróci na kontynuacje zasiłku. Może również ubiegać się o dodatek aktywizacyjny, który przysługuje z tytułu podjęcia zatrudnienia w okresie pobierania zasiłku. Dodatek przyznaje się na połowę okresu, w którym przysługiwałoby jeszcze prawo do zasiłku, w wysokości 50% kwoty zasiłku.

  W sytuacji gdy zatrudnienie będzie trwało ponad rok przy ponownej rejestracji urząd sprawdzi czy są spełnione warunki do nabycia prawa do zasiłku dla osób bezrobotnych. Aby otrzymać zasiłek należy przepracować 365 dni z co najmniej minimalnym wynagrodzeniem, od którego istnieje obowiązek odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy.

  Zielona Linia udziela informacji na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy, a także zagadnień z zakresu Kodeksu pracy. Zapraszamy tel. 19524

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem

  Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem

  Osobami dotkniętymi bezrobociem są także osoby, które samotnie wychowują dzieci. Niejednokrotnie nie posiadają one środków na utrzymanie siebie i rodziny. Kierowanie osób bezrobotnych samotnie wychowujących dzieci np. na szkolenie czy ...

 • Zasiłek dla osób bezrobotnych w pigułce

  Zasiłek dla osób bezrobotnych w pigułce

  Osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy mogą nabyć prawo do zasiłku po spełnieniu określonych warunków - informuje Zielona Linia.

 • Ciąża a rejestracja w urzędzie pracy

  Ciąża a rejestracja w urzędzie pracy

  Gdy kobieta dowie się, że zostanie mamą, jest zwykle bardzo szczęśliwa. Dopiero po pewnym czasie, kiedy emocje opadną, zaczyna wszystko na spokojnie analizować. Pojawienie się potomka wiąże się bowiem z dużą odpowiedzialnością. Każdy ...

 • Czy przedsiębiorca może mieć status bezrobotnego?

  Czy przedsiębiorca może mieć status bezrobotnego?

  Już od 1 lutego 2011 r. osoba fizyczna wpisana do ewidencji działalności gospodarczej może uzyskać status bezrobotnego. Na podstawie jakich przepisów prawnych i pod jakimi warunkami? O tym dowiedzą się Państwo z niniejszej publikacji.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania