eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wysokość zasiłku chorobowego po urlopie macierzyńskim


2019-01-29 14:27 autor: konto usunięte

1 099 odsłon

Wysokość zasiłku chorobowego po urlopie macierzyńskim

Po urlopie macierzyńskim byłam ponad 3 miesiące na urlopie wypoczynkowym, w trakcie tych trzech miesięcy dwa razy skorzystałam ze zwolnienia lekarskiego. Choroba odpowiednio 3 i 4 dni w różnych miesiącach.

Teraz chcę przejść na długotrwałe L4. Wiem, że gdybym nie była na tych 7 dniach L4, to podstawa liczyłaby się na nowo właśnie z tych trzech miesięcy (co jest dla mnie korzystniejsze), bo pracowałam dłużej niż trzy pełne miesiące, dni kalendarzowe. Jak będzie wyliczona kwota zasiłku w mojej sytuacji, jeżeli byłam na L4 te 7 dni?

Pytanie zaktualizowano 2019-01-29 20:27

Dziękuję za odpowiedź, proszę mi jeszcze powiedzieć kiedy podstawa liczyłaby się z tego co mam na umowie, musiałabym być rok na urlopie wychowawczym, czy jest jakieś inne wyjście.

Pytanie zaktualizowano 2019-01-30 11:21

Zalazłam taki wspis, czy ta definicja jest nadal aktualna
"Okres zasiłkowy należy liczyć od początku, jeśli kolejne niezdolności do pracy zostały spowodowane różnymi chorobami, a między nimi wystąpiła przerwa – nawet jednodniowa – w której ubezpieczony był zdolny do pracy"
Moje obecne zwolnienie lekarskie nie będzie związane z ciążą.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-01-29 20:13 autor odpowiedzi: Jowita

    Zgodnie z art. 43 ustawy zasiłkowej, podstawy wymiaru zasiłku nie ustala się na nowo, jeżeli miedzy okresami pobierania zasiłków zarówno tego samego rodzaju, jak i innego rodzaju nie było przerwy albo przerwa była krótsza niż 3 miesiące kalendarzowe (wliczamy okres urlopu wypoczynkowego).

    W Pani przypadku podstawa wymiaru zasiłku bedzie taka sama jak w przypadku pierwszej ciąży.

    MarcelinkaSorba

    konto usunięte skomentował/a odpowiedź 2019-01-29 20:26

    Dziękuję za odpowiedź, proszę mi jeszcze powiedzieć kiedy podstawa liczyłaby się z tego co mam na umowie, musiałabym być rok na urlopie wychowawczym, czy jest jakieś inne wyjście.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Anna89

    Dodano 2017-10-29 16:30 przez Anna89

    Jak liczyć wynagrodzenie po powrocie do pracy z pierwszej ciąży i zajście w drugą?

    Witam,27.12 2016 skończył mi się urlop macierzyński po pierwszej ciąży, później do 23.03 przebywałam na urlopie wypoczynkowym. Wróciłam potem do pracy (wspomnę, że umowę mam na pełny etat) i pracowałam do 05.09. Od 06.09 przebywałam na L4 z powodu problemów z kręgosłupem do 27.09. Od 28.09 jestem na...

  • ewa772

    Dodano 2016-03-10 23:18 przez ewa772

    Źle naliczone wynagrodzenie chorobowe

    Dzień dobry,wydaje mi się, że mój pracodawca, źle naliczył mi wynagrodzenie chorobowe. Od 2011 roku jestem zatrudniona w tej firmie. Na umowie mam wynagrodzenie składające się z kilku składników. Podstawą jest najniższa krajowa, premia uznaniowa, prowizja. W 2014 roku poszłam na roczny macierzyński,...

  • OnaOna4

    Dodano 2020-08-06 13:48 przez OnaOna4

    Zasiłek chorobowy L4 B

    Witam, po urlopie rodzicielskim wykorzystałam 3 miesiące urlopu wychowawczego, a dopiero później wykorzystałam zaległy urlop. Pytanie moje jest takie: czy jeżeli zajdę w ciążę na tym zaległym urlopie wypoczynkowym mogę iść bez przeszkód na zwolnienie lekarskie B? I czy będzie mi przyznawane 100% zas...

  • puchaka

    Dodano 2019-01-25 14:28 przez puchaka

    Zasiłek chorobowy kobiety w ciąży po ciąży

    Panie ekspercie! Mam pytanie :) Wracam teraz do pracy (byłam na L4, urlopie macierzyńskim i rodzicielskim i ponad 3 miesiące wypoczynkowego).Jestem znow w ciąży i proszę mi powiedzieć, ile będzie wynosił mój zasiłek chorobowy na L4? Sytuacja wyglada tak: moja podstawa to 2200 zł, a 1500 zł to prowiz...

  • Alunia

    Dodano 2018-12-28 22:41 przez Alunia

    L4 - liczona podstawa

    Witam, czy dwa dni opieki nad dzieckiem L4 w danym miesiącu przerywa obliczenie podstawy do L4 ciążowego z 12 miesięcy?Czy jeśli po 2 dniach tego L4 przepracuje się pełne 3 miesiące, to podstawa liczona jest tylko z tych 3 miesięcy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania