eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Jak wyegzekwować dokumenty i wypłatę od szefa Polaka w pracy w Niemczech?


2017-08-27 15:06 autor: izabela635

844 odsłon

Jak wyegzekwować dokumenty i wypłatę od szefa Polaka w pracy w Niemczech?

Witam,

pracuję w Niemczech w ogrodnictwie, mam umowę na czas do 6 miesięcy, jednak z powodu znalezienie pracy w Polsce tydzień przed planowym wyjazdem poinformowałam pracodawców (szefowa Polka). Miałam wyjechać stąd 9 września, wyjeżdżam 30 sierpnia, informacja podana została 23 sierpnia.

Po tej informacji usłyszałam mnóstwo przykrości: jestem niewdzięczna, jak mogłam to zrobić, olewam pracę w Niemczech. Zawsze dostawałam pieniądze do ręki, teraz szefowa kazała mi założyć konto oraz powiedziała, że będzie się ze mną rozliczać jak z innymi bez żadnych plusów. Nie dostałam od niej kopii umowy, na pytanie o przygotowanie kwitu do biura podatkowego usłyszałam odmowę. Jednak dostaje co miesiąc rozliczenia Abrachnung.

Bardzo proszę o jakieś rady. Mam dwa dni żeby coś tutaj załatwić na miejscu, nie mam wiedzy na temat tego co mi się należy, i co mam zrobić gdy mi odmówi wydania kopii umowy. Kiedy powinnam się spodziewać pieniędzy na koncie, czy w Niemczech jest wypłata wydawana do któregoś dnia miesiąca?
 
Pozdrawiam,
Iza

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • drzwiobrotowe

  Dodano 2013-05-26 22:36 przez drzwiobrotowe

  Emerytura, a chęć podjęcia pracy w Niemczech. Co z podatkami?

  Witam,
  Chciałam dowiedzieć się jak wygląda następująca kwestia odnośnie dorobienia do emerytury.
  Otóż jest emerytowany górnik, który chce wyjechać do legalnej pracy w Niemczech (duże przedsiębiorstwo). Jak wygląda kwestia płacenia podatków, kwestia ZUS-u, ile może dorobić, by nie zawieszono mu emery...

 • blady

  Dodano 2017-07-22 20:51 przez blady

  Stypendium socjalne i praca za granicą

  Pracowałem w Niemczech przez 4 miesiące w 2016 roku. Rozliczyłem się z urzędem w Niemczech, ale staram się o stypendium socjalne na mojej uczelni w Polsce. Czy muszę wykazać te dochody uzyskane w Niemczech?

 • rufus4

  Dodano 2018-01-22 17:24 przez rufus4

  Dieta a praca za granicą

  Witam,chciałabym się dowiedzieć, czy pracując w Niemczech w firmie niemieckiej, a mieszkając w Polsce, należą się jakieś dodatkowe pieniądze?Dodam, że sama muszę opłacić przejazd, hotel i wyżywienie.

 • pracus 1975

  Dodano 2017-11-23 18:05 przez pracus 1975

  Praca na czarno w Niemczech, brak wynagrodzenia

  Witam! Mój partner pracuje w Niemczech (budowlanka) od czerwca. Chce zrezygnować i wrócić do Polski, jednak pracodawca zwleka z wypłatą wynagrodzenia od dwóch miesięcy.Ciągle obiecuje, a później mówi, że "nie ma". Czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy? Ma dowody zatrudnienia w postaci smsów ...

 • ROFE1

  Dodano 2017-08-02 10:07 przez ROFE1

  Rozliczenie pracy wykonanej osobiście (z prawami autorskimi) w Niemczech

  Proszę o wyjaśnienie, w jaki sposób mam rozliczyć dochód uzyskany w Niemczech w roku 2016. Chcę sprawdzić czy zrobiłem to prawidłowo. Prowadziłem wykłady autorskie na jednym z uniwersytetów w Niemczech przez miesiąc. W Polsce pracuję na etacie uczelni. Za prowadzone w Niemczech zajęcia ze studentami...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania