eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy L4 w trakcie zatrudnienia liczy się jak bym pracował, a pracodawca odprowadza składki?


2017-07-04 08:20 autor: jacekprezes

1 852 odsłon

Czy L4 w trakcie zatrudnienia liczy się jak bym pracował, a pracodawca odprowadza składki?

Mam skończone 60 lat i 38,2 lata pracy. W większości była to działalność gospodarcza. W 10.08.2015 r. musiałem z przyczyn ekonomicznych zakończyć i wyrejestrować działalność.

Przerwa w zatrudnieniu trwała do 01.11.2016 r., gdzie znalazłem pracę na pełny etat i pracuję do dziś. Pracodawca ostatnio poinformował mnie, że zwolnią mnie z pracy, bo likwidują moje stanowisko pracy. Mam od 01.11.2016 r. za mało czasu pracy by przejść na bezrobotne i potem na świadczenie przedemerytalne (w UP pani powiedziała, że muszę mieć przepracowane minimum 12 miesięcy).

Pytanie moje jest takie: czy jak pójdę teraz na zwolnienie L4 i będę na nim do 11.2017 r., to zaliczą mi ten okres jako praca i dostanę zasiłek dla bezrobotnych i potem świadczenie przedemerytalne, bo spodziewam się, że wymówienie z pracy dostanę niebawem.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pytanie zaktualizowano 2017-07-04 08:26

Zadałem takie pytanie ponieważ w którymś z wcześniejszych Waszych odpowiedzi expert napisał że trzeba mieć przepracowane 12mies. i opłacane składki.Zatem czy jak jestem na L4 to pracodawca opłaca za mnie składki ?

Pytanie zaktualizowano 2017-07-05 10:57

Bardzo proszę o odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie, sprawa nie cierpiąca zwłoki. Od rana nikt mi nie odpowiedział na pytanie. Mogę opłacić poradę jeżeli trzeba.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

 • Najpopularniejsze fakty i mity dotyczące L4

  Najpopularniejsze fakty i mity dotyczące L4

  Wokół zwolnień lekarskich narosło wiele mitów. Czy możemy przemieszczać się, kiedy na L4 mamy wskazanie "chory musi leżeć"? Czy ZUS skontroluje nas przez pierwsze 33 dni zwolnienia? Czy wolno kontrolować zwolnienia wystawione przez ...

 • Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Co grozi pracownikowi, który pracuje przebywając na zwolnieniu lekarskim? Takie postępowanie nie jest zgodne z prawem, a ZUS ma prawo sprawdzić, czy rzeczywiście jest on niezdolny do świadczenia pracy. Jak wygląda tryb i zasady ...

 • Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

  Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

  Co grozi pracownikowi, który wykorzystuje zwolnienie lekarskie niezgodnie z jego przeznaczeniem? Jeżeli kontrola wykaże, że w czasie L4 remontuje kuchnię lub podziwia greckie krajobrazy, to w takiej sytuacji musi się on liczyć z ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania