eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy L4 w trakcie zatrudnienia liczy się jak bym pracował, a pracodawca odprowadza składki?


2017-07-04 08:20 autor: jacekprezes

2 010 odsłon

Czy L4 w trakcie zatrudnienia liczy się jak bym pracował, a pracodawca odprowadza składki?

Mam skończone 60 lat i 38,2 lata pracy. W większości była to działalność gospodarcza. W 10.08.2015 r. musiałem z przyczyn ekonomicznych zakończyć i wyrejestrować działalność.

Przerwa w zatrudnieniu trwała do 01.11.2016 r., gdzie znalazłem pracę na pełny etat i pracuję do dziś. Pracodawca ostatnio poinformował mnie, że zwolnią mnie z pracy, bo likwidują moje stanowisko pracy. Mam od 01.11.2016 r. za mało czasu pracy by przejść na bezrobotne i potem na świadczenie przedemerytalne (w UP pani powiedziała, że muszę mieć przepracowane minimum 12 miesięcy).

Pytanie moje jest takie: czy jak pójdę teraz na zwolnienie L4 i będę na nim do 11.2017 r., to zaliczą mi ten okres jako praca i dostanę zasiłek dla bezrobotnych i potem świadczenie przedemerytalne, bo spodziewam się, że wymówienie z pracy dostanę niebawem.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pytanie zaktualizowano 2017-07-04 08:26

Zadałem takie pytanie ponieważ w którymś z wcześniejszych Waszych odpowiedzi expert napisał że trzeba mieć przepracowane 12mies. i opłacane składki.Zatem czy jak jestem na L4 to pracodawca opłaca za mnie składki ?

Pytanie zaktualizowano 2017-07-05 10:57

Bardzo proszę o odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie, sprawa nie cierpiąca zwłoki. Od rana nikt mi nie odpowiedział na pytanie. Mogę opłacić poradę jeżeli trzeba.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania