eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Nagroda jubileuszowa a szkoła prywatna lub państwowa


2017-01-20 05:42 autor: BlueAngel

2 995 odsłon

Nagroda jubileuszowa a szkoła prywatna lub państwowa

Witam,

prosiłbym o poradę w sprawie nagrody jubileuszowej za skończenie 25 lat pracy osoby, które miały podobną sytuację lub są w stanie udzielić pewnej odpowiedzi.

Sytuacja przedstawia się tak:

zakończyłem 25 lat pracy w szkole prywatnej, która nie posiada w regulaminie zapisu dotyczącego wynagrodzeń jubileuszowych, a jedynie to, że jest dodatkowo dotowana przez wójta gminy. Następnie zatrudniłem się w 26. roku pracy w szkole państwowej, czyli zgodnie z umową o pracę pełne 25 lat pracy zostało zakończone w szkole prywatnej, a dopiero 26. rok pracy był na nowej umowie w szkole państwowej.

Moje pytanie jest następujące: czy nagroda jubileuszowa jest/powinna być teoretycznie wypłacona przez pracodawcę, o którego zakończyło się akurat w tym wypadku 25 lat pracy?

Czy może te prawa do nagrody przechodzą w wypadku opisanym wyżej do szkoły państwowej i tam powinna być nagroda wypłacona? Czy może praca w szkole prywatnej nie jest brana pod uwagę przy wyliczaniu stażu pracy?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-01-20 06:54 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nagrodę jubileuszową należało wypłacić niezwłocznie po osiągnięciu stażu. W sytuacji gdy 25 lat tak  stażu minęło  przed dniem zatrudnienia Pani  u obecnego pracodawcy – nie ma podstaw, aby nagrodę wypłacał obecny pracodawca.

  BlueAngel skomentował/a odpowiedź 2017-01-20 21:59

  Ok . Dzięki za szybką odpowiedź . Kto powinien dopilnować terminu ewentualnego wydania nagrody : pracodawca czy może pracownik ?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Zaciekawiona13

  Dodano 2017-01-11 15:31 przez Zaciekawiona13

  Czy przysługuje mi wypłata nagrody jubileuszowej?

  Jestem pracownikiem wojska z 35 stażem pracy. W 2011 r otrzymałam nagrodę jubileuszową po 35 latach wliczając w to 6 lat opieki na trójką dzieci. W 2012 r. w związku z koniecznością uzyskania prawa do pobierania emerytury zwolniłam się na trzy dni i ponownie zawarłam nową umowę. W myśl nowych zasad ...

 • welk

  Dodano 2016-11-02 15:48 przez welk

  Nagroda jubileuszowa a lata pracy

  Witam,jeśli do stażu pracy w szkole doliczę pracę w gospodarstwie, to będę miała 38 lat pracy. Czy w takim przypadku należy mi się zaległa nagroda jubileuszowa za 35 lat pracy?

 • ilona1315

  Dodano 2016-10-22 11:24 przez ilona1315

  Czy należy mi się jubilatka?

  Witam,chciałabym się dowiedzieć, czy należy mi się nagroda jubileuszowa? 20 lat prowadziłam własną działalność, w której pracowałam, teraz od roku przeszłam na budżetówkę.

 • konto usunięte

  Dodano 2016-01-20 11:11 przez konto usunięte

  Doliczenie okresu pracy w gospodarstwie po ukończeniu 16 lat do nagrody jubileuszowej

  W 2012 roku, 1 października, minęło 35 lat pracy. Dostałem nagrodę jubileuszową. W roku 2013 przedłożyłem w moim zakładzie pracy oświadczenie (i zeznania świadków, poświadczenie z Urzędu Gminy, że przez trzy lata (do rozpoczęcia studiów) pracowałem w gospodarstwie rodziców.Czy zatem powinienem dosta...

 • zzzzaaaa

  Dodano 2015-12-28 12:57 przez zzzzaaaa

  Pracownik w służbie cywilnej i lata pracy w gospodarstwie. Czy należy się nagroda jubileuszowa?

  Witam,moje pytanie dotyczy pracownika w służbie cywilnej. Pracownik przepracował 22 lata, w tej chwili wystąpił o doliczeniu 8 lat za pracę w gospodarstwie rolnym. Sumując okresy uzyskamy 30 lat. Moje pytanie: czy wypłacamy nagrodę jubileuszową na 25 lat?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania