eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Ciążą a umowa o pracę i zlecenia. Ile zasiłku chorobowego dostanę?


2016-06-14 12:35 autor: IzaOsi

1 530 odsłon

Ciążą a umowa o pracę i zlecenia. Ile zasiłku chorobowego dostanę?

Witam,

od 10 do 23 marca br pracowałam na umowę zlecenie. Jestem studentką. Nie odliczałam chorobowego. Od 3 marca do teraz pracuję na umowę zlecenie też bez odprowadzania składek zdrowotnych.

Od 10.06 jestem zatrudniona na umowę o pracę jako sekretarka i dostaję 1355,59 zł netto miesięcznie. Jestem w ciąży i planuję obie prace kontynuować do końca sierpnia a od września pójść na zwolnienie.

1). Czy mogę nadal pracować na umowę o pracę i umowę zlecenie? (W sumie to te umowy zlecenie mam trzy, bo to jedna firma, ale 3 spółki.)

2). Kiedy muszę poinformować pracodawcę, u którego pracuję na umowę o pracę, że jestem w ciąży? ( umowa jest zawarta na 6 miesięcy)

3). Na zwolnieniu chorobowym będę dostawała 1355,59 zł, czy jakoś mam wyliczyć średnią z ostatnich 12 miesięcy razem z tymi umowami zlecenie?

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-06-14 14:26 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Poinformować może Pani w każdej chwili. Umowa powinna zostać przedłużona do porodu. Zasiłek będzie wyliczony z umowy o pracę w wysokości 100% podstawy wynagrodzenia -chorobowy i 80% podstawy-macierzyński.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania