eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Rozwiązanie umowy o pracę i macierzyński. Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2016-02-01 12:33 autor: Marta030889

1 431 odsłon

Rozwiązanie umowy o pracę i macierzyński. Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?

Witam,

od 01.08.2014 do 16.03.2015 pracowałam w firmie, gdzie zarabiałam 2200 zł brutto. Zaraz po porodzie pracodawca rozwiązał ze mną umowę. Aktualnie (do 11.03) przebywam na zasiłku macierzyńskim (80% przez cały rok).

Czy po jego zakończeniu należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-02-02 14:59 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Tak, prawo do zasiłku powinno przysługiwać.

  Warunkiem otrzymania zasiłku jest w okresie 18 miesięcy poprzedzającym rejestrację w urzędzie pracy przepracowanie 365 dni z co najmniej minimalnym wynagrodzeniem, od którego odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy oraz m.in. pobieranie zasiłku macierzyńskiego po ustaniu zatrudnienia, naliczanego od co najmniej minimalnego wynagrodzenia.

  Proszę pamiętać, że do rejestracji będzie potrzebne m.in. zaświadczenie z ZUS o okresie pobierania zasiłku z podstawą wymiaru jego naliczania.

  Zielona Linia udziela informacji na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy, a także zagadnień z zakresu Kodeksu pracy. Zapraszamy tel. 19524

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia to okres składkowy

  Zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia to okres składkowy

  Okres pobierania zasiłku macierzyńskiego (także po ustaniu zatrudnienia) jest okresem składkowym - ponieważ od zasiłku macierzyńskiego naliczane są składki na fundusz emerytalny (i rentowy).

 • Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem

  Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem

  Osobami dotkniętymi bezrobociem są także osoby, które samotnie wychowują dzieci. Niejednokrotnie nie posiadają one środków na utrzymanie siebie i rodziny. Kierowanie osób bezrobotnych samotnie wychowujących dzieci np. na szkolenie czy ...

 • Zasiłek dla osób bezrobotnych w pigułce

  Zasiłek dla osób bezrobotnych w pigułce

  Osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy mogą nabyć prawo do zasiłku po spełnieniu określonych warunków - informuje Zielona Linia.

 • Ciąża a rejestracja w urzędzie pracy

  Ciąża a rejestracja w urzędzie pracy

  Gdy kobieta dowie się, że zostanie mamą, jest zwykle bardzo szczęśliwa. Dopiero po pewnym czasie, kiedy emocje opadną, zaczyna wszystko na spokojnie analizować. Pojawienie się potomka wiąże się bowiem z dużą odpowiedzialnością. Każdy ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania