eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Chorobowe z etatu i zlecenia po urlopie wychowawczym


2015-07-22 08:23 autor: meves

1 652 odsłon

Chorobowe z etatu i zlecenia po urlopie wychowawczym

Witam,

przerwałam ponad 2-letni urlop wychowawczy, ale nie przepracowując ani jednego dnia przedstawiłam pracodawcy zwolnienie lekarskie z powodu zagrożonej ciąży.

Jestem zatrudniona na umowę o pracę, 1800 zł brutto - premia uznaniowa i umowę zlecenie 1000 zł, obie umowy na czas nieokreślony u tego samego pracodawcy, czyli zlecenie ze wszystkimi składkami. W jakiej wysokości powinien zostać wyliczony zasiłek chorobowy?

Czy pracodawca może nie brać pod uwagę umowy zlecenie, ponieważ nie była wykonywana w ciągu ostatnich 12 miesięcy, pomimo tego, że jest zawarta na czas nieokreślony i była od niej odprowadzana składka na ubezpieczenie chorobowe?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-22 11:30 autor odpowiedzi: korinka

  Jeżeli z umowy o pracę masz co najmniej najniższą krajową (a piszesz,że tak), to umowa zlecenie nie będzie liczyła się do wysokosci zasiłku, wiec chorobowe dostaneisz tylko z etatu.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • agniecha1985

  Dodano 2013-11-20 19:02 przez agniecha1985

  Ciąża na urlopie wychowawczym

  Dzień dobry!
  Moje pytanie dotyczy ciąży na urlopie wychowawczym, a mianowicie: posiadam umowę na czas nieokreślony, obecnie przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym do 4 kwietnia 2014. Kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem ponownie w ciąży. Będąc w pierwszej ciąży przeszłam na L4 i miałam p...

 • osa1988

  Dodano 2015-05-26 13:15 przez osa1988

  Ciąża na urlopie wychowawczym

  Witam,obecnie jestem na urolpie wychowawczym bezpłatnym. Okazało się, że jestem w ciąży niestety zagrożonej. Czy po złożeniu do zakładu pracy L4 chorobowe będę miała płatne? Umowę mam na czas nieokreślony.

 • Izabela151

  Dodano 2015-03-19 23:01 przez Izabela151

  Druga ciąża a wynagrodzenie

  Aktualnie przebywam na urlopie macierzyńskim, jestem na umowie na czas nieokreślony. 
  Co w sytuacji gdy skończy się urlop macierzyński, będę na zaległym urlopie wypoczynkowym (3-miesięczny), następnie przejdę na wychowawczy i w czasie wychowawczego urlopu zajdę znowu w drugą ciążę?
  Co zrobić by iść...

 • AnetaAneta2

  Dodano 2014-10-28 21:55 przez AnetaAneta2

  L4 na urlopie wychowawczym a umowa zlecenie w trakcie

  Witam,chciałabym zapytać co będzie podstawą wymiaru zasiłku chorobowego w następującej sytuacji: w trakcie urlopu wychowawczego okazało się, że jestem w drugiej ciąży, jednak przebywając na urlopie wychowawczym miałam umowę zlecenie ponad 90 dni z własnym pracodawcą (kwota umowy nie przekracza minim...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-09-22 09:22 przez konto usunięte

  Zatrudnienie w 2 firmach a prawo do zasiłku chorobowego

  Jestem na urlopie wychowawczym (umowa na czas nieokreślony) i jednocześnie pracuję od 2 miesięcy na 1/2 etatu na okresie próbnym.
  Jestem w ciąży i muszę iść na L4. Jeśli przerwę urlop wychowawczy mogę liczyć na chorobowe z 2 zakładów pracy? W jakiej wysokości one będą?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania