eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Tacierzyńskie z KRUS


2015-02-27 14:36 autor: zenia5

7 989 odsłon

Tacierzyńskie z KRUS

Witam!

Jestem osobą pracującą na czas nieokreślony, ubezpieczoną w ZUS. Ponadto, posiadam ponad 1 ha przeliczeniowy pola, w związku z tym ubezpieczyłam męża w KRUS, mąż nie posiada pola ani nie pracuje, a więc ja jestem płatnikiem jego ubezpieczenia.

Czy w związku z tym mężowi należy się świadczenie w związku z urodzeniem dziecka, jednocześnie ja będę ubiegać się o zasiłek macierzyński z ZUS?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • alus981

  Dodano 2015-05-25 11:20 przez alus981

  ZUS i KRUS

  Witam,mam umowę o pracę na czas nieokreślony. W ciąży otrzymuję L4, później macierzyński i rodzicielski. Mąż jest zarejestrowany w KRUS od ponad roku. Czy jak ja otrzymam macierzyński, to on może złożyć wniosek o dodatek z tytułu urodzenia dziecka?

 • paulinakursa

  Dodano 2015-01-09 15:21 przez paulinakursa

  Urodzenie dziecka. Ojciec w KRUS a matka w ZUS

  Witam,niebawem urodzę dziecko (termin na 10 lutego 2015 r.). Ojciec dziecka ubezpieczony jest w KRUSIE, natomiast ja matka w ZUS-ie. W tej chwili pobieram pieniądze z zakładu pracy, bo jestem na zwolnieniu, ale umowa kończy mi się 31.07.2015 r. Moje pytanie jest takie: czy ojciec dziecka może odebra...

 • neaa

  Dodano 2015-01-09 11:39 przez neaa

  Czy należy mi się zasiłek macierzyński i becikowe z KRUS?

  Witam,                  
  od 19 maja 2014 nie jestem już płatnikiem KRUS gdyż podęłam pracę w oparciu o umowę zlecenie (wcześniej opłacałam KRUS ok. 15 miesięcy, mój mąż pracuje w oparciu o umowę o pracę – posiadamy ponad 3 ha, więc obejmuje nas obowiązkowe ubezpieczenie w KRUS).
  Aktualnie jestem w 2...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-11-16 12:35 przez konto usunięte

  Uzyskanie świadczenia macierzyńskiego po latach

  Czy jeśli nie było pobrane świadczenie z tyt. urodzenia dziecka, a minęlo już 18 lat, to można jeszcze się upomnieć o wypłatę tego? Ubezpieczenie było i jest nadal w KRUS-ie.

 • konto usunięte

  Dodano 2015-05-26 18:15 przez konto usunięte

  Zasiłek macierzyński a zasiłek dla bezrobotnych

  Od miesiąca jestem na zasiłku dla bezrobotnych i mam z tego tytułu zawieszony KRUS ale jestem też w ciąży.Czy po urodzeniu dziecka będzie mi przysługiwał zasiłek macierzyński z KRUS czy też nie?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Urlop rodzicielski 2014

  Urlop rodzicielski 2014

  Urlop rodzicielski to nowa forma urlopu po urodzeniu lub wzięciu na wychowanie dziecka, kierowana do obojga rodziców.

 • Zasiłek macierzyński 2014 - nowe zasady dla wszystkich

  Zasiłek macierzyński 2014 - nowe zasady dla wszystkich

  W przyszłym roku wszystkie zasiłki macierzyńskie będą już naliczane według nowych zasad. Już przy jednym dziecku można będzie pobierać świadczenie nawet przez okres 12 miesięcy.

 • Urlop macierzyński 2014

  Urlop macierzyński 2014

  Urlop macierzyński w ostatnich latach przeszedł dużą transformację, dotyczącą nie tylko długości, ale przede wszystkim możliwości dzielenia go z ojcem dziecka. Staje się zatem w coraz większym stopniu urlopem rodzicielskim. Obecnie ...

 • Urlop macierzyński i rodzicielski 2014

  Urlop macierzyński i rodzicielski 2014

  W czerwcu 2013 roku weszły w życie zmiany dotyczące urlopu macierzyńskiego czy szerzej - rodzicielskiego. W 2014 roku wszyscy młodzi rodzice będą korzystać z urlopu na nowych zasadach.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania