eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Kiedy można składać wniosek o nagrodę jubileuszową?


2015-01-14 15:20 autor: szymaj1

8 190 odsłon

Kiedy można składać wniosek o nagrodę jubileuszową?

4 stycznia 1985 roku podjęłam pracę w państwowym zakładzie transportowym na stanowisku pracownika umysłowego (świadectwo pracy).

1 września 1985 roku zmieniłam zakład pracy i zaczęłam pracować w szkole jako nauczyciel. Pracuję do dnia dzisiejszego bez żadnych urlopów bezpłatnych.

Kiedy mogę składać wniosek o nagrodę jubileuszową za 30 lat pracy - 4.01 czy 1.09?

Pytanie zaktualizowano 2015-01-14 15:34

mam dwutygodniowa przerwę między pracą - od 14.sierpnia 1985 a 1.09.1985

Pytanie zaktualizowano 2015-01-14 21:02

moj staż to 30 lat  pracy Interesuje mnie kiedy to 30 lat mija 4.01 czy 1.09

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-01-14 17:58 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Proszę dowiedzieć się w kadrach szkoły jak wygląda Pani staż. Nagrody jubileuszowe wypłacane są od 20 lecia pracy. Nie wymaga się wniosku o nagrodę.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-14 20:58 autor odpowiedzi: szymaj1

    moj staż to 30 lat  pracy Interesuje mnie kiedy to 30 lat mija 4.01 czy 1.09

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-14 22:01 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Mamy tutaj dwa akty prawne. Ustawę K.N.
    "Art. 47. 1. Za wieloletnią pracę nauczyciel otrzymuje nagrodę jubileuszową w wysokości: za 30 lat pracy – 150% wynagrodzenia miesięcznego;
    pkt  2. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw pracy określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowe zasady jej obliczania i wypłacania."
    oraz Rozporządzenie (j/w)
    "§ 1. 1. Do okresu pracy uprawniajàcego nauczyciela
    do nagrody jubileuszowej zalicza się wszystkie zakończone
    okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli
    z mocy odrębnych przepisów podlegają one zaliczeniu
    do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
    oraz
    "§ 2. 1. Nauczyciel nabywa prawo do nagrody jubileuszowej
    w dniu, w którym upyywa okres uprawniający do nagrody.
    Z powyższego wynika, że prawo do nagrody nabywa Pani nie 4 stycznia tylko 14 dni później (odlicza się okres pozostawania bez pracy).

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Adanna

    Dodano 2015-01-13 11:55 przez Adanna

    Prawo do nagrody jubileuszowej po doliczeniu pracy na roli do stażu pracy

    Witam,po przedłożeniu w zakładzie pracy dokumentów dotyczących pracy na roli, został zwiększony staż mojej pracy z 18 na 22 lata, tym samym przeskoczyłam staż 20 lat uprawniający do nagrody jubileuszowej. Czy w takiej sytuacji należy mi się wypłata zaległej nagrody, czy wypłata ta przepada? Jeśli ta...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-09-22 12:16 przez konto usunięte

    W jakim terminie nagroda jubileuszowa powinna być wypłacona?

    Nabyłem prawo do nagrody jubileuszowej w lutym br. Nie wypłacono mi jej do tej pory. Regulamin wynagradzania obowiązujący w mojej firmie ustala warunki nabycia prawa do nagrody, nie precyzuje jednak w jakim terminie ma ona być wypłacona.
    Czy w związku z tym pracodawca może dowolnie przesuwać ten ter...

  • wych

    Dodano 2014-05-16 16:01 przez wych

    Nabycie prawa do nagrody jubileuszowej w trakcie urlopu wychowawczego a podstawa do jubileuszu

    Pracownik w trakcie trwania urlopu wychowawczego nabył prawo do jubileuszu, po powrocie do pracy pracownik dostał umowę na pół etatu (przed urlopem wychowawczym cały etat) i połowę zasadniczej tj. proporcjonalnie do etatu.
    Mimo nabycia prawa do jubileuszu w trakcie urlopu wychowawczego wypłata nastą...

  • rtg456

    Dodano 2016-06-20 23:32 przez rtg456

    Zmiana umowy na kontrakt. Czy należy się nagroda jubileuszowa?

    Przepracowałam 32 lata i 6 miesięcy na umowie o pracę. Dalej pracuję w tym samym zakładzie pracy, na tym samym stanowisku, ale na umowie kontraktowej.Czy po zmianie umowy na kontrakt będzie przysługiwać mi nagroda jubileuszowa jeżeli doniosę zaświadczenie o pracy w gospodarstwie rolnym (3 lata)?

  • Iwonez

    Dodano 2015-02-04 20:28 przez Iwonez

    Nagroda jubileuszowa za 39 lat pracy w szkole

    Witam! Jestem nauczycielem i w 28 sierpnia 2015 mija 39 lat mojej pracy w szkole. 1 września 2015 roku chcę przejść na emeryturę.Czy dostanę nagrodę jubileuszową za 40 lat pracy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania