eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Jaka wysokość wynagrodzenia na urlopie macierzyńskim?


2014-03-10 00:55 autor: julaś

1 843 odsłon

Jaka wysokość wynagrodzenia na urlopie macierzyńskim?

Witam,

chciałam się dowiedzieć, jak to jest z wypłatą świadczenia będąc na macierzyńskim? Chodzi mi konkretnie o przypadek taki, iż rodząc dziecko 28 listopada po krótkiej rozmowie z kadrową wybrałam wariant roczny z dochodem 80% wynagrodzenia przez rok.

Podstawą do wyliczenia dla mnie świadczenia jest dochód liczony za ostatnie 12 miesięcy wstecz, czyli od 11.2012 do 11.2013 jeżeli wyniósł on przykładowo 2000 netto to 80% z tej kwoty będzie 1600 netto, które będę otrzymywała przez najbliższy rok.

Pytanie brzmi: czy ten dochód jest zmienny? Czy wyliczona raz podstawa jest zarówno stała jak i macierzyńskiego, jaki będę otrzymywać przez rok? Czy jeżeli teraz mamy marzec, to podstawa się zmienia ponieważ będzie ona liczona od 02.2013 do 03.2014? Pytam ponieważ mój zakład pracy w styczniu i lutym przelał mi stałą kwotę a w tym miesiącu znacznie mniejszą, więc mam pytanie, jak to jest z tym wynagrodzeniem?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Opelka

  Dodano 2014-03-03 21:50 przez Opelka

  Umowa na czas określony a ciąża. Ile wyniesie zasiłek macierzyński?

  Witam sedecznie,
  proszę o poradę. Obecnie przebywam na rocznym urlopie macierzyńskim, córkę urodziłam w sierpniu. Umowa (2-letnia) wygasa z końcem czerwca.
  Chciałabym mieć kolejne dziecko, stąd moje pytanie o zasiłek (urlop) macierzyński po ustaniu umowy w przypadku jej przedłużenia do dnia porodu. ...

 • karolka10

  Dodano 2014-02-23 18:41 przez karolka10

  Ile wyniesie zasiłek macierzyński/rodzicielski?

  Witam,  
  właśnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży (9 tydzień), a zatrudniona jestem na umowie o pracę 3/4 etatu na czas określony do 31.08.2015 r. Planuję zostać w domu z maluszkiem czas, czyli 1 rok. Wiem, że w takim przypadku zasiłek wynosi 80%, ale ile wyniesie on w moim przypadku? 
  Na umowie ...

 • tei85

  Dodano 2014-01-26 19:29 przez tei85

  Zasiłek macierzyński a łączone umowy - o pracę na czas określony i umowa zlecenie

  Witam!
  Jestem zatrudniona na umowę o pracę na pół etatu do sierpnia 2014 oraz umowę zlecenie, od której odprowadzam od września 2013 składkę chorobową. Umowa zlecenie podpisywana jest z miesiąca na miesiąc, ale nie ma ciągłości w przypadku ferii, świat i wakacji. Spodziewam się, że na macierzyńskim ...

 • dzeeejka

  Dodano 2014-01-23 12:52 przez dzeeejka

  Kolejna ciąża na urlopie rodzicielskim. Jak jest obliczana kwota L4 i macierzyńskiego?

  Witam serdecznie,
  do grudnia 2014 mam urlop roczny (macierzyński i rodzicielski), czyli 80% pensji. Będę się starać o kolejne dziecko. Po zakończeniu rodzicielskiego wezmę zaległy urlop wypoczynkowy, po czym przejdę na zwolnienie lekarskie L4 (B).
  Na jakiej podstawie jest wtedy obliczana kwota zasił...

 • blaqe

  Dodano 2014-06-17 15:08 przez blaqe

  Podstawa zasiłku macierzyńskiego

  Witam,
  miesiąc temu wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim i 2-letnim urlopie wychowawczym. Urlop macierzyński był poprzedzony kilkumiesięcznym zwolnieniem z uwagi na komplikacje w ciąży. Jestem aktualnie w 6. miesiącu ciąży i zamierzam pracować póki dam radę, bo tym razem ciąża przebiega bez ża...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania