eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaWindykacja › ŻAGIEL s.a i spłata zaległych rat


2013-01-21 20:35 autor: ANGEEL

8 985 odsłon

ŻAGIEL s.a i spłata zaległych rat

Witam wszystkich serdecznie.

Mam do Was pytanie, które nurtuje mnie od wielu tygodni.

Mianowicie, dwa lata temu wzięłam na raty mężowi rower górski, koszt ok 600 zł, rata miesięczna 68 zł, spłacałam na czas 10 rat, później straciłam pracę i byłam bez prawa do zasiłku, z pensji męża ledwo na wszystko starczało, było mi ciężko zebrać na rachunki, jedzenie itp, więc kredyt poszedł na bok... Moja wina, jestem tego świadoma, były telefony od żagla że zalegam próbowałam ile się dało, ale niestety zawsze wyskoczyło coś pilniejszego.

Dziś po roku od terminu dzwoni do mnie Pani, że odsetki urosły wraz z kosztami do 590 zł... Istnieje jakakolwiek możliwość by uniknąć płacenia całej kwoty? Dostałam dwa dni na wpłacenie całej sumy, w środę mam wpłacić pieniądze. Pani nawet nie chciała dyskutować o rozłożeniu tego na raty. POMOCY, CO ROBIĆ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-01-23 09:46 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dzień dobry,

  zobowiązania kredytowe przedawniają się zgodnie z art. 118 kc w terminie 3 letnim. Termin przedawnienia jest przy tym liczony oddzielnie dla każdej raty.

  Jeżeli zaciągnęła Pani kredyt 2 lata temu zobowiązanie raczej nie uległo przedawnieniu.

  W mojej opinii pozostają Pani negocjacje w celu ewentualnego rozłożenia należności na raty.

  Prosze też poprosić, o przedstawienie wydruku w jaki sposób naliczono odsetki, celem sprawdzenia prawidłowości naliczenia odsetek i wysokości Pani zobowiązania.

  z wyrazami szacunku,

  Kancelaria Radcy Prawnego Stanisława Wyląg

  wesolki4 skomentował/a odpowiedź 2017-02-25 20:58

  Witam serdecznie W 2007roku wzięłam kredyt w ŻAGLU NIESTETY W 2011 ROKU CHOROBA MĘŻA POCHŁANIAŁA WSZYSTKIE NASZE PIENIĄDZE. W 2016 ROKU BEST III NIESTANDARYZOWANY FUNDUSZ INWESTYCYJNY WYSTOSOWAŁ POZEW DO SĄDU I TERAZ PRZYSZŁO MI WEZWANIE DO ZAPŁATY I OGROMNE ODSETKI. CO ROBIĆ?

  Oceń odpowiedź 0 7

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kiaris

  Dodano 2013-06-19 10:54 przez kiaris

  Spłaciłam dług a sprawa jest w e-sądzie. Co robić?

  Firma windykacyjna złożyła wniosek do e-sądu w Lublinie. Dług został zapłacony z należnymi odsetkami przed odbyciem się rozprawy. Kontaktowałam się z sądem i uzyskałam informację, że sprawa jeszcze się nie odbyła i mam się zwrócić do firmy windykacyjnej o wycofanie wniosku.
  Niestety firma windykacyj...

 • lily1985

  Dodano 2013-02-05 20:21 przez lily1985

  Przedawnienie kredytu a sprzedaż długów

  Witam,
  W listopadzie 2005 r. wzięłam kredyt konsumpcyjny i do tej pory byłam pewna, że kredyt został przeze mnie spłacony w całości (niestety część potwierdzeń zaginęła w czasie przeprowadzki).
  Natomiast w styczniu 2013 r. dostałam pismo z "Kruka" o sprzedaniu długu w drodze cesji wierzytelności prz...

 • MYSZKA7813

  Dodano 2013-02-27 23:57 przez MYSZKA7813

  Brak dochodów i nie spłacony kredyt.

  Jestem samotną matką. Wychowuję 2 synów. Utrzymuję się z alimentów 6oo zł i zasiłku rodzinnego 183.00 zł. Składając wniosek do opieki społecznej otrzymuję około 150,00 zł w miesiącu, w zależności od miesiąca i MOPSU.
  Jestem w krytycznej sytuacji. Nie mam pracy, młodszy syn ma dopiero 4 latka. Mieszk...

 • tibibi

  Dodano 2013-01-07 20:35 przez tibibi

  Firma windykacyjna

  Witam,
  bodajże w roku 2001 wziąłem kredyt w Banku WBK ZACHODNI i nie bylem w stanie go spłacać. W listopadzie 2002 roku otrzymałem informacje z banku że dług mój został sprzedany do firmy windykacyjnej. W styczniu 2003 roku firma windykacyjna napisała do mnie pismo z prośbą o zwrot wykupionego długu...

 • iga 7725

  Dodano 2012-10-30 20:09 przez iga 7725

  Zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedsądowej

  Witam, otrzymałam zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedsądowej z firmy Intrum Justitia informują mnie, że z powodu braku spłaty zadłużenia wobec HDI Asekuraja TU .... z tytułu wymagalnych składek, rozpoczęliśmy proces  kpl. dokumentacji....
  Na odwrocie zaznaczyli czego to dotyczy: podali nr po...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • e-Sąd narzędziem firm windykacyjnych

  e-Sąd narzędziem firm windykacyjnych

  Rok 2010 to rewolucja na polskim rynku usług windykacyjnych. Dłużnicy zaczynają drżeć ze strachu, bo po latach względnego spokoju windykatorzy otrzymali skuteczne narzędzia i nie wahają się ich użyć.

 • Jak odzyskać dług?

  Jak odzyskać dług?

  Towar dostarczony, usługa wykonana, a pieniędzy nie widać. Tymczasem trzeba płacić rachunki i regulować zobowiązania wobec własnych dostawców. To koszmar, który często śni się osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Żeby nie ...

 • Międzynarodowa windykacja. Gdzie trudno odzyskać pieniądze?

  Międzynarodowa windykacja. Gdzie trudno odzyskać pieniądze?

  Allianz Trade przedstawia trzecią już edycję badania rzucającego światło na międzynarodową sytuację w zakresie złożoności windykacji. Opracowanie przygląda się sytuacji w 49 krajach, które odpowiadają za 90% światowego PKB i 85% ...

 • Zaległe płatności a postępowanie windykacyjne

  Zaległe płatności a postępowanie windykacyjne

  Strony zawierają umowę. Jedna z nich ją wypełnia, domagając się od drugiej płatności. Pojawia się problem z pieniędzmi. Dług zaczyna rosnąć, wierzyciel przypominać o spłacie, obie strony się denerwują, konto bankowe świeci ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Windykacja

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania