eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaWindykacja › Komornik a bezrobotny


2013-12-04 14:06 autor: bertasoch

5 573 odsłon

Komornik a bezrobotny

Witam,

dostałam pismo od komornika o wstrzymaniu egzekucji przez wierzyciela z powodu niemożności ściągnięcia zadłużenia, ponieważ jestem bezrobotna i nie mam zasiłku. Jednak chce ode mnie koszty komornicze. Szukam pracy ale zanim dostanę pierwsze pieniądze minie trochę czasu. Co zrobić w takiej sytuacji? Można prosić o umorzenie tych kosztów?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • a.c.38wp.pl

    Dodano 2012-12-10 05:03 przez a.c.38wp.pl

    Wierzyciel umarza egzekucję alimentów

    Witam. Przed Sądem udało mi się dojść do ugody z wierzycielem. Ja zapłaciłem zaległe alimenty, a wierzyciel złożył do komornika wniosek o umorzenie egzekucji. Otrzymałem od komornika postanowienie o umorzenie egzekucji komorniczej alimentów, ale komornik domaga się opłaty kosztów egzekucji i innych ...

  • Joanna9439

    Dodano 2015-10-09 23:35 przez Joanna9439

    Czy można umorzyć koszty postępowania komorniczego?

    Dzień dobry,chciałabym dowiedzieć się, czy jest możliwość umorzenia kosztów postępowania komorniczego. Sytuacja wygląda następująco: rok temu od straży miejskiej otrzymałam mandat 200 zł, nie zapłaciłam, mimo ponagleń.Tydzień temu w skrzynce znalazłam pismo od komornika sądowego, nakazujące stawieni...

  • stefcio37

    Dodano 2013-07-10 13:02 przez stefcio37

    Spłacone alimenty a powtórne wezwanie do zapłaty. Czy muszę płacić coś dla komornika?

    Mam pytanie. Jakiś czas temu przegrałem sprawę w sądzie i muszę zapłacić byłej żonie za zaległe alimenty (koszt 3200 zł), ale jakoś zapomniałem i po roku zapłaciłem wszystko, a za dwa dni odbieram list polecony, że muszę zapłacić te pieniądze plus koszty i odsetki.
    Problem w tym, że ja wszystko już ...

  • quiproquo

    Dodano 2013-06-06 11:22 przez quiproquo

    Pismo od komornika wysłane listem zwykłym

    Dostałam od komornika pismo, nie zostało ono jednak nadane listem poleconym (de facto list został zostawiony w sklepie obok mojego adresu zameldowania). Czy wobec tego po spłacie długu wierzycielowi, komornik może dochodzić jeszcze spłaty swoich kosztów?

  • brygida250578

    Dodano 2015-06-23 07:13 przez brygida250578

    Pismo od komornika a umorzenie długu

    Witam,otrzymałam od komornika pismo odnośnie "Wysłuchanie wierzyciela i dłużnika przed zawieszeniem lub umorzeniem postępowania w trybie art. 827 KPC". Z pisma wynika, że komornik wysłuchał stron, sprawdził mnie czy jestem wypłacalna.W związku z tym, że nie posiadam samochodu, mieszkania ani nic co ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Nowelizacja ustawy o komornikach do kosza

    Nowelizacja ustawy o komornikach do kosza

    Wzrastające zadłużenia społeczeństwa, niższa ściągalność długów, zatory płatnicze i bankructwa, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw, to najważniejsze konsekwencje kolejnej nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i ...

  • PKPP Lewiatan: opłaty komornicze za drogie

    PKPP Lewiatan: opłaty komornicze za drogie

    PKPP Lewiatan z niepokojem przyjęła projekt Ministra Finansów wprowadzający nowe obciążenie finansowe dla przedsiębiorców korzystających z usług komorników.

  • Egzekucja komornicza nieefektywna wg firm

    Egzekucja komornicza nieefektywna wg firm

    Zdaniem PKPP Lewiatan jeden z poważniejszych problemów w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce to brak możliwości skutecznego i szybkiego egzekwowania długów. Potwierdza to wiele firm członkowskich PKPP Lewiatan, które skarżą ...

  • Zbycie wierzytelności czyli przychód z praw majątkowych w rocznym PIT

    Zbycie wierzytelności czyli przychód z praw majątkowych w rocznym PIT

    Zmarły mąż, dokonując zbycia wierzytelności, uzyskał przychód z praw majątkowych. W konsekwencji wnioskodawczyni wybierając wspólne rozliczenie, musi wykazać w rocznym PIT przychód z tytułu otrzymanych przez męża środków ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Windykacja

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania