eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Rozliczenie podatku VAT


2017-09-26 08:17 autor: serwisant

2 130 odsłon

Rozliczenie podatku VAT

Kupiłem auto "na firmę" w trybie prywatno-służbowym i odliczyłem 50% z VAT z faktury zakupu. Nie wystąpiłem o zwrot VAT-u lecz rozliczam się z US w comiesięcznych deklaracjach VAT składanych do US.

Nastąpiła sytuacja, że zmuszony jestem do zamknięcia lub ewentualnie zawieszenia działalności z powodu dużej niesprawności oraz wieku (emeryt). Część VAT-u już rozliczyłem, jak rozliczyć resztę nie prowadząc działalności?

Działalność prowadzę jako czynny VAT-owiec opodatkowany w ryczałcie 8,5%. Przypuszczam, że już w momencie zakończenia działalności zakończy się również odpis VAT-u.

Proszę o poradę w tym temacie.
Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-09-28 07:54 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Jeżeli firma zostanie zamknięta, to samochód trzeba będzie wykazać w spisie z natury likwidacyjnym dla VAT i opodatkować go (wyliczając jego wartość w bieżącej cenie rynkowej) - tak jak przy sprzedaży. Na pocieszenie, po stronie podatku naliczonego będzie można dokonać korekty części nieodliczonego VAT, za pozostały okres korekty (który w przypadku samochodów o wartości powyżej 15 tys. zł wynosi 60 m-cy od zakupu).

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania