eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Nabywca nie chce podać swoich danych. W jaki sposób mogę je wyegzekwować?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2017-03-30 15:49 autor: KKgospodarstwo

1 392 odsłon

Nabywca nie chce podać swoich danych. W jaki sposób mogę je wyegzekwować?

Witam!

Prowadzimy z mężem gospodarstwo rolne oraz jesteśmy czynnymi podatnikami VAT. Niedawno sprzedaliśmy bydło, otrzymaliśmy zapłatę, a po fakturę nabywcy mieli się zgłosić w następnym tygodniu oraz podać dane do jej wypełnienia. Kontakt był utrudniony, po dwóch tygodniach przywieźli dane, ale nie swoje tylko osób, które odkupiły od nich to bydło (zapewne za wyższą cenę). Swoich danych bronią jak ognia. Nie wiem, dlaczego, być może działają w jakiś nielegalny sposób.

My nie mamy ochoty bawić się w takie krętactwa i oszustwa, ale nie mamy pojęcia co w tej sytuacji zrobić. Nie mamy kasy fiskalnej, aby wystawić paragon, ich dane są nam potrzebne, a oprócz numeru telefonu nie mamy nic więcej.

Czy jest może jakaś instytucja, której można zgłosić takie zachowanie? Czy możemy wystawić jakiś inny dokument ewidencjonujący sprzedaż, na którym nie potrzebne są dane nabywcy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-03-30 16:08 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Tak - to się nazywa sprzedaż bezrachunkowa - dla osób prywatnych - bez firmy (można założyć zeszyt, albo kupić specjalną ewidencję). Tylko nie wiem do końca, jak wyrejestrować to bydło w ARiMR

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • misiek78

  Dodano 2017-03-30 15:31 przez misiek78

  Rachunek a faktura - jaka jest różnica?

  W dniu jutrzejszym otwieram działalność gospodarczą. Mam już klienta, który za wykonaną pracę będzie chciał rachunek na 8%. Nie fakturę. O co chodzi? Jaka jest różnica?

 • zaaba2re

  Dodano 2015-11-19 15:02 przez zaaba2re

  Jak rozliczać sprzedaż nieudokumentowaną a jak udokumentowaną na ryczałcie?

  Witam,prowadzę od niedawna sprzedaż odzieży używanej głównie przez allegro i na targowiskach na ryczałcie. Codziennie wpisuję w zeszyt co i za ile sprzedam, na koniec dnia spisuję dowód wewnętrzny, ile osiągnęłam przychodu, a następnie wpisuję do ewidencji sprzedaży. Ostatnio wystawiłam rachunek na ...

 • konto usunięte

  Dodano 2015-04-20 13:12 przez konto usunięte

  Księgowanie towaru bez rachunku za zakupy

  Witam, niedawno zakupiłam towar, na który nie mam wystawionej faktury ani paragonu. Jako rzekomy dowód sprzedaży dostałam karteczkę od sprzedawcy z ilością i ceną jednostkową towaru. Jak mam to zaksięgować? Towar zakupiłam od sprzedawców prowadzących sprzedaż bezrachunkową.

 • justysia

  Dodano 2015-04-01 19:30 przez justysia

  Faktury wystawione przed rejestracją na potrzeby VAT

  Witam,
  jestem rolnikiem vatowcem (rejestracja marzec 2015) i do 25 kwietnia muszę rozliczyć się z VAT-u. Robię to poraz pierwszy. Mam faktury dokumentujące zakup jeszcze przed rejestracją na potrzeby VAT. Jedna faktura wystawiona jest w listopadzie 2014 r., a druga w lutym 2015.
  Czy mogę je ująć w ...

 • Roman46

  Dodano 2014-09-19 13:15 przez Roman46

  Jak mam rozliczyć fakturę za blachę?

  Jestem rolnikiem (sprzedaję towar opodatkowany na 5%). Otrzymałem fakturę z adnotacją "odwrotne obciążenie" za blachę wykorzystaną na remont przyczepy, na kwotę 200 zł.
  Czy w deklaracji VAT-7 wypełniam odpowiednio poz.: 31 200 zł, 32 46 zł oraz 41 200 zł i 42 46 zł? Jak odnotować taką sytuację w ewi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania