eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Jak rozliczać sprzedaż nieudokumentowaną a jak udokumentowaną na ryczałcie?


2015-11-19 15:02 autor: zaaba2re

6 099 odsłon

Jak rozliczać sprzedaż nieudokumentowaną a jak udokumentowaną na ryczałcie?

Witam,

prowadzę od niedawna sprzedaż odzieży używanej głównie przez allegro i na targowiskach na ryczałcie. Codziennie wpisuję w zeszyt co i za ile sprzedam, na koniec dnia spisuję dowód wewnętrzny, ile osiągnęłam przychodu, a następnie wpisuję do ewidencji sprzedaży. Ostatnio wystawiłam rachunek na prośbę i nie wiem gdzie mam go wpisać. 

Czy do zeszytu i później doliczyć do dowody wewnętrznego, czy całkiem osobno do drugiej ewidencji, czy jak? Dodatkowo chciałabym czasem kupić ubranka na allegro ale od osób prywatnych czy mogę tym później handlować? Nie będę mieć faktury, słyszałam o nocie własnej, ale do paragonu.

Proszę o rozjaśnienie tych kwestii.
Dziękuję

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-11-19 19:55 autor odpowiedzi: Jowita

  Sprzedaż na rachunek wpisujemy bezposrednio do ewidencji sprzedaży. Nie do ewidencji sprzedaży nieudokumentowanej.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-11-20 14:21 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Ewidencji sprzedaży albo bezpośrednio ewidencji przychodów prowadzonej dla ryczałtu. Można handlować w ramach firmy także rzeczami kupionymi od osób prywanych, niemających firmy.

  zaaba2re skomentował/a odpowiedź 2015-11-24 18:56

  Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy to co sprzedam na allegro mam również wpisywać do zeszytu sprzedaży nieudokumentowanej czy mogę wydrukować i po prostu wpisać do ewidencji przychodów w osobnej kolumnie. Czyli miałabym kolumne z nieudokumentowanymi, z rachunkami oraz z allegro. Jest taka możliwość?

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • aniaal

  Dodano 2014-11-12 09:20 przez aniaal

  Allegro - ryczałt 3%

  Witam,
  od miesiąca prowadzę sprzedaż odzieży na allegro - ryczałt 3% i z związku z tym mam pytanie. Dnia 31 października klient zakupił ode mnie towar, wpłacił pieniądze przez PayU tego samego dnia, a na moim koncie były dopiero 3 listopada.
  Teraz nie wiem, czy powinnam wpisać to do ewidencji sprzed...

 • conderus

  Dodano 2018-11-10 09:48 przez conderus

  Handel na Allegro towarem zakupionym w Chinach na ryczałcie

  Dzień dobry,
  chciałbym dodatkowo rozpocząć handel na allegro towarem zakupionym w zagranicznych sklepach. Towar chciałbym sprowadzać na bieżąco w bardzo małych partiach, Pocztą Polską, więc jak wiadomo nie ma szans na przeprowadzenie normalnej odprawy celnej ze względu na ilość paczek i koszty, niek...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-06-10 00:01 przez konto usunięte

  Usługi budowlane a kasa fiskalna

  Prowadzę działalność gospodarczą - usługi budowlane na ryczałcie. Czy muszę posiadać kasę fiskalną, jeśli wystawiam rachunki bez VAT-u innej firmie

 • maleńkaaa

  Dodano 2015-02-28 15:14 przez maleńkaaa

  Czy mogę sprzedawać odzież z własnej szafy?

  Rozpoczynam działalność od 1.03.2015 r. Mam towar kupiony na fakturę, ale również mam trochę własnej odzieży, która już mi nie pasuje.Czy mogę sprzedać ją na własnym straganie i jak to udokumentować żeby było legalne? Jestem na 3% ryczałcie.

 • Nati1386

  Dodano 2017-02-06 22:33 przez Nati1386

  Pierwsza działalność gospodarcza: ryczałt, faktura, paragon, ewidencja

  Witam,planuję założyć działalność gospodarczą-rękodzieło-sprzedaż interenetowa targi festyny.- Jeśli muszę zakupić półprodukty - drewniane za 1000 zł w danym miesiącu - ozdobię je i sprzedam za 2000 tysiące w tym miesiącu, to jak obliczam ryczałt?- Czy sprzedając na aukcjach w internecie, a sprzedaj...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania