eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Czy jest możliwe zwolnienie z VAT na prowadzone warsztaty dla dzieci?


2014-11-20 11:40 autor: gizmo1404

2 384 odsłon

Czy jest możliwe zwolnienie z VAT na prowadzone warsztaty dla dzieci?

Czy mogę skorzystać ze zwolnienia VAT na prowadzone warsztaty dla dzieci od 1,5 do 7 lat w kawiarni?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-11-25 17:08 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Trochę mało danych. Czy firma jest vat-owcem? Co to za warsztaty, jaki status ma ich organizator?

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • anutka89

    Dodano 2014-11-18 17:27 przez anutka89

    Usługi 96.90E. Czy są zwolnione z VAT?

    Podatnik prowadzi usługi paramedyczne (usługi dietetyczne) PKD 96.90E. służące poprawie zdrowia i kondycji. Podatniczka jest na 2 roku studiów licencjackich o profilu dietetyka. Pracowała przez 4 lata na stanowisku kierownika - dietetyka. Czy w związku z tym może korzystać ze zwolnienia z art. 43 us...

  • gabrysiunia

    Dodano 2014-11-17 09:07 przez gabrysiunia

    Zwolnienie z VAT a kupno zwierząt

    W 2013 r. wybudowałem chlewnię, w 2014 r. kupiłem partie prosiąt jako 1 zasiedzenie. Czy przysługuje mi zwolnienie z VAT od tego kupna prosiąt?

  • joanna1

    Dodano 2015-01-27 11:23 przez joanna1

    Czy fundacja może podlegać zwolnieniu z VAT?

    Witam,
    uprzejmie proszę o odpowiedź. Celem statutowym fundacji jest promocja i ochrona zdrowia ze szczególnym uwzględnieniemharmonijnego trybu życia i rozwoju duchowości. 
    Główną działalnością gospodarczą fundacji jest działalność paramedyczna (PKD 86.90 D).
    Czy w związku z powyższym fundacji przy...

  • VIOLA

    Dodano 2014-11-06 21:48 przez VIOLA

    Paragon z kasy fiskalnej u osoby niebędącej na VAT

    Witam, prowadzę usługi krawieckie, niebawem będę musiała wprowadzić kasę fiskalną.Moje pytanie brzmi - jaką mam zastosować stawkę VAT na paragonach? Planuję wprowadzić jeden opis - usługa krawiecka (ponieważ moja działalność polega na wszelkich przeróbkach krawieckich: skracanie, zwężanie odzieży). ...

  • domelno1

    Dodano 2014-08-22 18:46 przez domelno1

    Prywatna praktyka lekarska - sprzedaż samochodu poleasingowego

    Witam,
    właśnie zbliża się termin, kiedy będzie mi przysługiwać prawo do odkupu auta po leasingu. Prowadzę praktykę lekarską (a więc jestem zwolniony z podatku VAT).
    Czy w przypadku chęci sprzedaży auta po odkupieniu od leasingodawcy będę mógł sprzedać samochód wystawiając fakturę VAT ZW (co wówczas ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania