eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › jak korekta??za późno wystaw.faktury,bezprawnie anulowane,w ich miejsce nowe-do VAT 7


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2008-09-18 12:21 autor: katmal1

1 584 odsłon

jak korekta??za późno wystaw.faktury,bezprawnie anulowane,w ich miejsce nowe-do VAT 7

Witam,

proszę o pomoc, sytuacja zagmatwana..

firma świadcząca usługi budowlano-montażowe,składa dekl.VAT 7. Wystawiła faktury sprzedaży za usługi 3 miesiące po wykonaniu tych usług i w miesiącu wystawienia faktury zapłaciła za to podatek należny. Wiem, obowiązek podatkowy powstał wcześniej..

ale teraz firma anulowała te faktury, bezpodstawnie bo usługi wykonano choć kontrahent tych faktur nie otrzymał i nic nie zapłacił, w zamian za nie wystawiła nowe faktury, ale z data sprzedaży z anulowanych faktur. I zapłaciła podatek należny w miesiącu wystawienia tych nowych faktur.

Teraz jak to wszystko skorygowac? Faktury są za późno wystawiane, podatek za późno płacony i jeszcze to bezprawne anulowanie faktur. Dodam, że firma zagraniczna stąd chyba ich nieznajomość polskich procedur..

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania