eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Odliczanie VAT - samochód ciężarowy do 3,5 tony


2014-07-02 20:55 autor: hula

8 489 odsłon

Odliczanie VAT - samochód ciężarowy do 3,5 tony

Prowadzę działalność gospodarczą, aktualnie posiadam dwa samochody (mercedes sprinter - pocztowy). Opis: dwa siedzenia, przegroda, kontener połączony na stałe z kabiną.

Pierwszy samochód użytkuje 3 lata, w dowodzie rejestracyjnym mam wpis samochód ciężarowy przeznaczenie uniwersalny z adnotacją VAT-1. Jak to się ma do aktualnych przepisów, co powinienem zrobić i czy nadal mogę odliczać cały VAT?

Drugi samochód właśnie nabyłem na leasingu (opis powyżej) i jestem na etapie załatwiania przeglądu na VAT. Odwiedziłem 3 stacje diagnostyczne i na każdej mają różne interpretacje, jak takie auto zakwalifikować.

Proszę o pomoc w tym temacie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-02 21:35 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  W przypadku auta z VAT-1 nic nie robimy. W dalszym ciągu przysługuje tutaj 100% odliczenia VAT. Nie trzeba ponadto ponawiać przeglądu.

  Co do sprintera - zapewne na przelgądzie mają dylemat czy zrobić obecny VAT-1a czy VAT-2. Niemniej jeżeli auto ma jeden rząd siedzeń, to przegląd powinno przejść. Kwestia uzgodnienia który "VAT-" wpisać. Niemniej to muszą wyjaśnić już na stacji kontroli pojazdów.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania