eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaAuto w firmie › Odliczanie VAT od paliwa a samochód ciężarowy. Czy musi być przeprowadzone badanie?


2014-03-05 15:34 autor: JustysiaS

9 468 odsłon

Odliczanie VAT od paliwa a samochód ciężarowy. Czy musi być przeprowadzone badanie?

Witam,

firmę założyłam w styczniu 2014 r. Miałam wcześniej zakupiony samochód ciężarowy VW T4. Samochód wprowadziłam do ewidencji środków trwałych. W dowodzie rejestracyjnym mam dopuszczalną ładowność 973 kg, samochód ciężarowy, przeznaczenie: uniwersalny, samochód ma 3 miejsca (art. 86a ust.2 pkt.6 c ).

Czy muszę mieć przeprowadzone dodatkowe badanie techniczne i wpis do dowodu rejestracyjnego VAT-1, aby móc odliczać cały VAT od paliwa? Jestem czynnym podatnikiem VAT.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-12-29 17:32 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Dodatkowe badanie techniczne winno zostać przeprowadzone.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • porusia

    Dodano 2014-12-03 19:34 przez porusia

    VAT 2 czy VAT-1b a odliczanie paliwa 100%

    Witam,dnia 27 czerwca 2014 przeprowadziłam badanie samochodu ciężarowego Iveco 35 do 3,5 t. z otwartą skrzynią ładunkową do przewozu ładunków na okręgowej stacji kontroli pojazdów. Wydano mi zaświadczenie VAT-2. Wpisano mi adnotację do dowodu rejestracyjnego w urzędzie komunikacji. Odliczałem 100% V...

  • fog

    Dodano 2013-10-14 15:29 przez fog

    Odliczenie VAT od paliwa dla samochodu z kratką

    Firma (podatnik VAT) zakupiła używany samochód dostawczy Citroen Berlingo 1,9D, 2 siedzenia, kratka. Czy uzyskanie zaświadczenia z okręgowej stacji kontroli pojazdów, że auto spełnia warunki samochodu ciężarowego w rozumieniu ustawy o VAT, będzie uprawniało do pełnego odliczenia VAT zawartego w ceni...

  • ARGA

    Dodano 2013-10-10 12:51 przez ARGA

    VAT-1, zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów a odliczenie VAT od paliwa

    Posiadam pojazdy ciężarowe w firmie do 3,5 tony (działalność  gospodarcza). Czy muszę posiadać dodatkowe zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów zwane VAT-1, aby odliczać paliwo od kosztów? Słyszałem, że od  04.2013 zmieniła się ustawa. Czy to prawda?
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
    Wojtek

  • karo33

    Dodano 2015-08-03 10:18 przez karo33

    Jak odliczyć VAT od zakupionego paliwa do samochodu osobowego?

    Witam! Jestem VAT-owcem na zasadach ogólnych i posiadam samochód osobowy, który wykorzystuję prywatnie i w firmie. Nie wiem, jak odliczyć VAT od zakupionego paliwa do auta. Wyszło mi z ewidencji, że przejechałem 1000 km i to mnożę razy stawkę za km i wartość otrzymaną wpisuję do PKPiR, a VAT odlicza...

  • Aga...

    Dodano 2014-06-30 12:47 przez Aga...

    Odliczanie VAT od paliwa - samochód dostawczy do 3,5 t

    Witam serdecznie! 
    Mam w firmie samochód dostawczy do 3,5 t (Mercedes sprinter). Samochód ma 1 rząd siedzeń, a za nim trwała ściana oddzielająca od reszty pojazdu. Mercedes miał przeprowadzane badanie dodatkowe (poza badaniami okresowymi) w lutym 2006 r. i odliczałam 100% VAT od wszystkich zakupów z...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Auto w firmie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania