eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Korekta VAT naliczonego a postępowanie naprawcze


2014-03-14 14:27 autor: Malgo

2 740 odsłon

Korekta VAT naliczonego a postępowanie naprawcze

Dzień dobry,

czy w stosunku do dłużnika, wobec którego toczy się postępowanie naprawcze można wystąpić o korektę podatku VAT należnego z tytułu nieuregulowanych faktur (VAT zd) oraz czy ten że dłużnik powinien korygować podatek VAT naliczony z tego samego powodu?

Czy w takiej sytuacji nie świadczy to o częściowej (w wysokości podatku VAT) spłacie zobowiązań przez podmiot podczas postępowania naprawczego oraz czy w związku z powyższym powinno się w jakiś sposób zaktualizować listę wierzytelności zgłoszonych do postępowania?

Jestem wspólnikiem spółki z o. o. wobec, której toczy się postępowanie naprawcze i moje wątpliwości pojawiły się w momencie kiedy zostaliśmy jako spółka wezwani do skorygowania podatku VAT naliczonego z tytułu przeterminowanych faktur (150 dni) zgłoszonych do postępowania.

Poinformowano nas również, że jest to wynikiem złożenia VAT zd przez wierzyciela. Czy powinniśmy w takiej sytuacji skorygować podatek VAT od wszystkich wierzytelności objętych postępowaniem?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • IRMA

  Dodano 2020-10-28 17:42 przez IRMA

  Import usług z Irlandii a VAT

  Dzień dobry, mam pytanie które zapewne już ktoś przerabiał. Otrzymałam fakturę za kampanie reklamowe z FACEBOOK. Data faktury/płatności 30.09.2020r. Fakturę otrzymałam w październiku po zamknięciu ksiąg za wrzesień. Do kwoty fakturę muszę doliczyć VAT.
  Pytanie, kiedy mogę rozliczyć VAT należny i VAT...

 • AnnaM-G

  Dodano 2020-08-10 21:37 przez AnnaM-G

  VAT do usługi naprawy szkody z ubezpieczenia AC obejmującego kwotę brutto naprawy

  Witam, Mam samochód zarejestrowany w mojej działalności gospodarczej (ryczałt, płatnik VAT). Samochód wykorzystuję też do celów prywatnych odliczając 50% VAT-u faktur 'samochodowych' w rozliczeniu VAT-7.
  Zakład blacharsko-malarski, po naprawieniu szkody w samochodzie z mojego ubezpieczenia AC, wyst...

 • gambol

  Dodano 2018-02-20 13:28 przez gambol

  Korekta roczna VAT

  Witam, mam pytanie w związku z korektą roczną VAT. Urząd obsługujący gminę nie odliczał VAT-u w 2017 roku, tj. nie wystąpił VAT naliczony. Rzeczywisty współczynnik stuktury sprzedaży (WSS) za 2017 wyniósł 76,46%. Czy urząd musi dokonywać korekty VAT-u naliczonego skoro nie odliczał go w ciągu 2017 r...

 • marta871

  Dodano 2014-12-20 16:39 przez marta871

  Korekta deklaracji VAT-7

  Otóż mój problem jest następujący: odliczyłam VAT od usługi noclegowej czego nie powinnam zrobić, więc chcę dokonać korekty VAT-u i tu zaczynają się schody. Kwota nabycia się zmniejszy i kwota VAT-u naliczonego, również tylko, że akurat w tym miesiącu dokonałam zwrotu na rachunek bankowy i kwota do ...

 • ninka4

  Dodano 2014-02-24 14:56 przez ninka4

  VAT należny od faktur WNT

  Otrzymałam fakturę WNT w sierpniu 2013, wystawioną też w sierpniu. Odliczyłam VAT należny i naliczony w deklaracji za wrzesień. Czy dobrze zrobiłam?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania