eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaUsługi zewnętrzne › Remont budynków wspólnoty. Czy konieczny jest przetarg?


2020-12-21 14:02 autor: Marzennaa

1 136 odsłon

Remont budynków wspólnoty. Czy konieczny jest przetarg?

Dzień dobry.
Proszę o informację czy wspólnota może wyłonić wykonawcę prac na podstawie zebrania ofert od kilku firm czy nie ma obowiązku wyłonić wykonawcy na podstawie przetargu, gdy koszt remontu przekracza 1,8 mln złotych. Dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Maria7919

    Dodano 2014-12-13 01:09 przez Maria7919

    KRS wystawiony wcześniej niż wymagane 6 miesięcy

    Witam,proszę o pomoc w ocenie sytuacji. W przetargu nieograniczonym złożono 3 oferty. W jednej z nich oferta nie została trwale zespolona, źle ponumerowana - numeracja występuje tylko na załącznikach dotyczących szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia a KRS został wystawiony z datą 09.06.2014 (otw...

  • Syliwa 123

    Dodano 2017-09-26 13:03 przez Syliwa 123

    Zmiana cen po wygranym przetargu i podpisaniu umowy

    Witam,proszę o pomoc w analizie poniżej opisanej sytuacji:wykonawca przystąpił do przetargu na odczynniki z ceną x, wygrał przetarg, podpisał umowę
    w niedługim czasie, cena tych samych odczynników znacznie zmalała
    Pytanie: Czy wykonawca ma obowiązek powiadomiać zamawiającego o zmianie cen i musi rea...

  • Pestum

    Dodano 2020-01-21 10:27 przez Pestum

    Ocena ofert - uzupełnianie dokumentacji z art. 26 ust. 3. Kiedy?

    Witam,oferta najkorzystniejsza zawiera rażąco niską cenę, wykonawca został wezwany do złożenia wyjaśnień i jednoczesnie złożenia dokumentów na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postepowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia. Wyjaśnienie jest ogólnikowe, oferta zostaje odrzucona z art. 90 u...

  • Dominik_85

    Dodano 2018-11-30 09:39 przez Dominik_85

    Zwrot wadium gdy pozostaje jeszcze jeden wykonawca

    Proszę o pomoc w poniższej kwestii.W jednej z gmin jest postępowanie, w którym nasza firma brała udział. W dniu 07.11 na stronie zamawiającego pojawiła się informacja o wyborze oferty, nasze wadium zostało zwrócone, aczkolwiek w dniu 05.11 wyraziliśmy zgodę na przedłużenie terminu związania ofertą z...

  • JoannaG.

    Dodano 2022-12-08 10:32 przez JoannaG.

    Czy można zamawiać artykuły żywnościowe do stołówki, w przypadku braku ofert w przetargu?

    Czy po ogłoszonym przetargu i braku złożonych ofert, a więc braku podpisanych umów na dostawy, można zamawiać artykuły żywnościowe np. w pobliskich firmach albo u dotychczasowych dostawców? 
    Powodem braku złożonych ofert i podpisania umów jest niestabilna sytuacja na rynku i niechęć do zawierania um...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Usługi zewnętrzne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania