eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrzędy / Sądy › Czy mogę opłacać dobrowolnie składkę emerytalną nie tracąc statusu osoby bezrobotnej w UP?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2016-01-19 12:51 autor: Mani

1 160 odsłon

Czy mogę opłacać dobrowolnie składkę emerytalną nie tracąc statusu osoby bezrobotnej w UP?

Będąc zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku zaczęłam opłacać dobrowolnie składkę emerytalno-rentową.

Po upływie miesiąca zostałam skreślona z listy bezrobotnych z wyjaśnieniem, iż podlegam na podstawie odrębnych przepisów obowiązkowi ubezpieczenia społecznego lub zaopatrzenia emerytalnego.

Czy istnieje przepis pozwalający opłacać dobrowolnie składkę emerytalną i zachować status bezrobotnego (aby korzystać z pomocy medycznej nieodpłatnie)?

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • mysza8888

  Dodano 2014-08-17 13:37 przez mysza8888

  Dlaczego dostałam zasiłek dla bezrobotnych?

  Dzień dobry, pierwszego sierpnia podjęłam pracę. Wyrejestrowałam się jako bezrobotna 5.08 przez internet załatwiłam tą sprawę. 6.08 dostałam odpowiedź o przeczytaniu  mojej wiadomości przez PUP.
  Moim zaskoczeniem było to iż 14.08 dostałam zasiłek dla bezrobotnych za okres lipiec. Czy prawidłowo on z...

 • Aga71

  Dodano 2016-02-05 16:59 przez Aga71

  Co z zasiłkiem dla bezrobotnych za poprzedni miesiąc po usprawiedliwieniu jednej nieobecności?

  W dniu 29.01.2016 r, nie zgłosiłam się na wyznaczony termin w urzędzie pracy, z powodu pewnych spraw z moim 8-letnim synem, także w odpowiednim terminie nie zgłosiłam się do pracodawcy - na usprawiedliwienie czego jest czas 7 dni (tak mam wpisane w dokumentach z UP) i wykonałam ten obowiązek, jak ró...

 • k5

  Dodano 2014-09-07 10:45 przez k5

  Czy mogę ubiegać się o ponowny zasiłek?

  Pobierałam zasiłek dla bezrobotnych przez 6 miesięcy, upłynął miesiąc od zakończenia pobierania zasiłku i nadal jestem bezrobotna, mam 58 lat.
  Czy mam szansę na ponowne przyznanie zasiłku? Posiadam status bezrobotnej - będę wdzięczna odpowiedź.

 • Jack123

  Dodano 2014-05-23 16:14 przez Jack123

  Status bezrobotnego w czasie pobierania 12-miesięcznego świadczenia rehabilitacyjnego

  Czy należy się status bezrobotnego pracownikowi, który został zwolniony z pracy w 4 miesiącu pobierania 12-miesięcznego świadczenia rehabilitacyjnego? Jeżeli tak, to czy jednocześnie można pobierać zasiłek z tytułu przyznanego świadczenia rehabilitacyjnego i zasiłku dla bezrobotnych?
  Ile wynosi obec...

 • karolina88fr

  Dodano 2016-03-29 21:27 przez karolina88fr

  Czy można iść na staż z UP będąc w ciąży?

  Witam,Urząd Pracy wysyła mnie na staż, a ja właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. To pewnie dopiero ok. 5 tydzień, ale w związku z tym nie wiem, czy mam normalnie iść na ten staż, czy powiedzieć w UP o ciąży? Co jeśli nie powiem o ciąży a będąc już na stażu wezmę L4? Czy mogą mi przerwać ten ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urzędy / Sądy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania