eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrzędy / Sądy › Zwrot za niesłusznie pobrane świadczenie rehabilitacyjne


2014-03-28 12:06 autor: r.mariusz

2 102 odsłon

Zwrot za niesłusznie pobrane świadczenie rehabilitacyjne

Witam,

w roku 2012 uległem wypadkowi, uszkodziłem kręgi szyjne. Do 12.03.2014 roku przebywałem na świadczeniu rehabilitacyjnym. W ubiegłym roku będąc w bardzo trudnej sytuacji materialnej w miesiącu sierpniu, nieświadomie podjąłem pracę na umowę zlecenie, lecz po 5 dniach z niej zrezygnowałem z powodu bólu.

Obecnie ZUS przysłał mi decyzję, w której żąda zwrotu kwoty 8100 zł za 7 miesięcy. Co mam teraz robić, czy złożyć odwołanie skierować sprawę do sadu, czy prosić ZUS o umorzenie należności ze względu na szczególną sytuację materialną. Obecnie jestem zarejestrowany jako bezrobotny bez należnych świadczeń.

Po 6 miesiącach świadczeń zostałem zwolniony z pracy. Mam czworo dzieci i niepracującą żonę, która jest na bezpłatnym urlopie macierzyńskim. Nasze dochody to 550 zł zasiłku rodzinnego z Pomocy Społecznej. Mieszkamy kątem u teścia, nie mamy roli, samochodu. Jest bardzo ciężko.

Proszę o pilną odpowiedź, co mam robić.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kaja234

  Dodano 2015-01-22 13:51 przez kaja234

  Odmowa przyznania zasiłku rodzinnego na dziecko męża

  Chciałabym upewnić się, czy słusznie odmówiono mi prawa do zasiłku rodzinnego. Zgłębiając temat w ustawach, jakoś nie do końca zgadzam się z decyzją MOPS-u. Wyjaśnię może od początku swoją sytuację rodzinną. Mam dziecko z poprzedniego związku (na nie otrzymałam zasiłek), mąż również ma dziecko z pop...

 • menadzermaja

  Dodano 2014-10-01 13:59 przez menadzermaja

  Staż unijny a zasiłek na dziecko

  Witam,
  jestem mamą 2-letniej dziewczynki. Pobieram na nią zasiłek w wysokości 77 zł co miesiąc. Mąż jest na najniższej krajowej. Od maja tego roku jestem na stażu unijnym i dostaję 998 zł wynagrodzenia.
  Czy w tym roku w listopadzie mogę także starać się o zasiłek na dziecko, bo GOPS twierdzi, że sta...

 • Ewcia921

  Dodano 2014-09-02 20:48 przez Ewcia921

  Zasiłek rodzinny a praca za granicą

  Witam,
  pobierałam rodzinne przez cały okres od 2013 do 2014. Mąż w czasie pobierania zasiłku wyjechał na 2 miesiące za granicę i nigdzie tego nie zgłaszałam. A dodam, że obecnie nigdzie nie pracuje.
  Mam pytanie, czy jeżeli złoże wniosek o rodzinne na ten rok, to czy mogą mi kazać oddać tamte pieniąd...

 • majka480

  Dodano 2014-08-12 18:00 przez majka480

  Zasiłek rodzinny a ziemia

  Witam. Mam takie pytanie, od września chcę złożyć nowy wniosek na zasiłek rodzinny dla mojej 7-letniej córki, a w październiku chcę się starać o becikowe, bo urodzę 2-gie dziecko. Parę osób mnie nastraszyło, że mam się dowiedzieć, czy mi się należy zasiłek rodzinny. Rok temu składałam i nie było żad...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-09-24 14:30 przez konto usunięte

  Żona na wychowawczym, mąż za granicą

  Witam,
  jestem do października 2014 r. na urlopie wychowawczym. Mąż pracuje za granicą (legalnie) od 3 miesięcy, a tylko ja pobieram zasiłek rodzinny oraz wychowawczy. Czy powinnam zgłosić gdzieś o jego zatrudnieniu? I co z zasiłkami?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urzędy / Sądy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania