eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUrzędy / Sądy › Jestem po wypadku w pracy. Czy ZUS może skrócić zwolnienie po ustaniu zatrudnienia?


2014-03-08 19:56 autor: benedek60

1 876 odsłon

Jestem po wypadku w pracy. Czy ZUS może skrócić zwolnienie po ustaniu zatrudnienia?

Witam,

jestem po wypadku w pracy (zwichniety staw obojczykowo-barkowy III stopnia prawy w tym zerwane wiazadła) - dwie operacje. Moje ramię nawet w połowie nie jest sprawne  oraz złamany nadgarstek prawy. Po czterech miesiacach stwierdzono u mnie zaniki kostne (defekt sudecka - przez długie unieruchomienie), przez co mam dalej unieruchomiony nadgarstek po ściągnięciu gipsu 4 tygodnie.

Po prawie pięciu miesiącach dostałem wezwanie do orzecznika ZUS (zaznaczam, że jestem po ustaniu zatrudnienia bo umowa o prace była czasowa). Czy jakby mi zakwestionował chorobę, to mogę się jakoś odwołać? Słyszałem, że nie można mieć nawet jednego dnia przerwy w zwolnieniu, bo wtedy dalsze zwolnienia nie mają sensu.

Czy mogę się starać w razie czego o świadczenie rehabilitacyjne, bo u mnie jest to nieodzowne, muszę się cały czas rehabilitować. Zaznaczam, że wtedy jakby mi zabrał orzecznik zwolnienie, to będę miał 150 dni zwolnienia.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • BASIA0885

  Dodano 2013-07-24 09:08 przez BASIA0885

  Czy ZUS może odmówić świadczenia rehabilitacyjnego ze względu na ciąże?

  Witam,
  Mam  pytanie: czy ZUS może odmówić świadczenia rehabilitacyjnego ze względu na ciążę? Może krótko opisze o co chodzi. 22.09.2012 r. uległam wypadkowi w pracy a dokładnie w skutek źle zabezpieczonej maszyny do ubijania kotletów. Owa maszyna pochwyciła mi dłoń, w wyniku czego doznałam wieloodła...

 • aNs1

  Dodano 2014-02-09 20:23 przez aNs1

  Odwołanie od decyzji odmowy przyznania świadczenia rehabilitacyjnego

  Witam,
  po 182 dniach chorobowego ubiegałam się o przyznanie mi świadczenia rehabilitacyjnego. Lekarz orzecznik odmówił mi tegoż świadczenia, zasugerowano ubiegać się o rentę. We wrześniu 2013 zdiagnozowano u mnie raka złośliwego płuc, jestem w trakcie chemioterapii. Czuję się na "chodzie", przeszłam...

 • anetka80

  Dodano 2014-02-03 12:56 przez anetka80

  Zasiłek rehabilitacyjny. Jak udowodnić niezdolność do pracy?

  Miałam zasiłek przyznany na 8 miesięcy. 03.02.2014 byłam na komisji ZUS i pani orzecznik stwierdziła moją zdolność do pracy, a w rzeczywistości jestem niewyleczona i niezdolna do pracy. Co mam dalej robić?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-10 12:51 przez konto usunięte

  Czy opinia lekarza orzecznika była właściwa?

  Witam,
  objawy choroby zakaźnej (np. półpaśca) wystąpiły dopiero 1. dnia miesiąca X i w tym dniu zgłosiłem się do lekarza epidemiologa, który stwierdził u mnie chorobę zakaźną i wystawił zwolnienie lekarskie. Wcześniej (tj. przed 1. dniem danego miesiąca) nie było żadnych objawów i zapisów w dokument...

 • misioprzytulak16

  Dodano 2014-02-28 10:02 przez misioprzytulak16

  Zwolnienie lekarskie na leczenie depresji

  Jestem na zwolnieniu lekarskim już 4 miesiące (leczę się na depresję), w tym momencie zostałam skierowana na grupę na oddziale dziennym (grupa wsparcia dla osób z dda i innymi problemami), która zaczyna się dopiero od kwietnia i będzie trwała aż 3 miesiące.
  Nie wiem co mam zrobić, żeby móc ukończyć ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urzędy / Sądy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania