eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Praca na pół etat podczas drugiego kierunku studiów a staż pracy


2021-01-18 13:42 autor: naczi1

474 odsłon

Praca na pół etat podczas drugiego kierunku studiów a staż pracy

W 2016 skończyłem pierwszy kierunek studiów magisterskich (zaczął przysługiwać mi 8 letni staż pracy) i zapisałem się na drugi kierunek studiów. Od 1 stycznia 2017 zacząłem pracować na pół etatu i łączyłem to z drugim kierunkiem studiów...

Jak w takim przypadku liczony jest staż pracy? 8 lat stażu za szkołę wyższą okres pracy na pół etatu czy jako że studiowałem drugi kierunek (po skończonym pierwszym) i jednocześnie  pracowałem to do stażu pracy liczy się tylko 8 lat za szkołę wyższą?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2021-01-18 16:59 autor odpowiedzi: Katarzyna - Specjalista ds. kadr i płac

  Staż pracy liczy się zawsze w sposób najbardziej korzystny dla pracownika. Zatem jeżeli dostarczył Pan "kadrom" wszelką dokumentację i korzystniejsze będzie dla Pana wzięcie pod uwagę pierwszego ukończonego kierunku studiów oraz okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, to (o ile przepracował Pan tak 2 lata) uzyskał Pan już prawo do wyższrgo wymiaru urlopu, którym jest 13 dni przy wymiarze pół etatu.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • marcin1509

  Dodano 2019-01-28 19:58 przez marcin1509

  Podnoszenie kwalifikacji - ukończenie studiów i wymiar urlopu

  Dzień dobry,na czwartym roku studiów, w lipcu, zacząłem pracę, najpierw na okres próbny trwający trzy miesiące, a potem otrzymałem umowę na rok. Podczas tego okresu (chodzi o okres od października do teraz) ukończyłem studia inżynierskie i uzyskałem dyplom inżyniera. Jakie korzyści z tego wyniku mi ...

 • weronika.z.c.

  Dodano 2017-05-16 12:21 przez weronika.z.c.

  Ukończony licencjat. Jaka ilość urlopu?

  Witam, ukończyłam studia licencjackie i otrzymałam dyplom, poszłam na studia magisterskie w trakcie których zaczęłam pracować na umowę o pracę lecz studiów tych nie ukończyłam i nie otrzymałam tytułu zawodowego magistra.Jak powinien być wyliczony mój urlop skoro pracuję na umowę od 28 miesięcy?

 • ewelinas

  Dodano 2020-11-10 13:27 przez ewelinas

  Umowa o pracę czy zlecenie?

  Odbyłam staż 3 miesięczny, po którym zaproponowano mi 2 typy umów, obie są na rok czasu z okresem wypowiedzenia: miesięcznym, posiadam status studenta do 30.09.2021.
  1. Umowa o pracę, na rękę: 2600 zł, 
  2. Umowa zlecenie na rękę 2900 zł, w tym L4 oraz przysługujący normalnie urlop.
  Jak w takim przyp...

 • wioletyta 1

  Dodano 2020-07-15 07:48 przez wioletyta 1

  Jaka wielkość odprawy

  Dzień dobry. Bardzo proszę o odpowiedź. Pracowałam w firmie od 01.06.2018 do 31.05.2020 r. Księgowa powiedziała mi, że brakuje 1 dnia do otrzymania dwumiesięcznego wynagrodzenia w ramach odprawy, dlatego otrzymałam jednomiesięczną odprawę.
  Z moich wyliczeń wynika, że mam równe 2 lata stażu pracy i p...

 • Dropsa1

  Dodano 2020-12-12 17:42 przez Dropsa1

  Jak obliczyć staż pracy z 1/4 etatu

  Pracowałam ponad 7 lat na 1/4 etatu. Jak wyliczyć z tego okresu staż pracy potrzebny do otrzymania zasiłku emerytalnego?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Jak naprawdę wygląda studenckie życie?

  Jak naprawdę wygląda studenckie życie?

  Zajęcia na uczelni, wieczorne spotkania ze znajomym, a potem weekendowe imprezowanie. Takiego obrazu studenckiego życia najczęściej dostarcza nam popkultura. A jak jest w rzeczywistości?

 • Prekariat. Młodzi bez perspektyw

  Prekariat. Młodzi bez perspektyw

  Ukończenie studiów nie jest juz gwarantem dobrej pracy i wysokich zarobków. Boleśnie przekonali się o tym prekariusze, pogardliwie określani mianem młodych bez perspektyw. Jaka przyszłość ich czeka i czy państwo jest w stanie im coś ...

 • Obliczanie stażu pracy

  Obliczanie stażu pracy

  Staż pracy pełni w prawie pracy rolę indywidualnego "wskaźnika" decydującego o przyznaniu i wysokości wielu uprawnień pracowniczych. Ważny jest zarówno ogólny, jak i zakładowy staż pracy, choć niektóre uprawnienia zależą tylko od ...

 • Pracujący studenci - sytuacja w Polsce

  Pracujący studenci - sytuacja w Polsce

  52% polskich studentów rozpoczyna pracę już na pierwszym roku, lub jeszcze przed rozpoczęciem studiów - wynika z ankiety aktywności zawodowej studentów, przeprowadzonej przez serwis infoPraca.pl.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania