eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Krótkie chorobowe na przymusowym urlopie w czasie wypowiedzenia


2018-12-05 08:26 autor: kamcia_k1

1 110 odsłon

Krótkie chorobowe na przymusowym urlopie w czasie wypowiedzenia

Przebywam na 3-miesięcznym wypowiedzeniu do 31.01.2019 roku, otrzymałam właśnie pismo od dyrektora, że wysyła mnie na urlop wypoczynkowy do końca okresu wypowiedzenia.

Jeśli w ciągu tego długiego urlopu (prawie dwa miesiące), zachoruje np. na 2 tygodnie (standardowe zwolnienie podczas grypy), to czy po skończeniu chorobowego muszę powrócić do pracy czy przymusowy urlop biegnie dalej?

Oczywiście bieg urlopu wypoczynkowego zostaje przerwany podczas chorobowego. Czy ponownie muszę otrzymać od dyrektora pismo o przymusowym urlopie po zakończeniu chorobowego? Nie chciałabym zostać zwolniona dyscyplinarnie za nieprzyjście do pracy po chorobie, myśląc że przymusowy urlop biegnie dalej.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-12-06 10:33 autor odpowiedzi: Jowita

  Urlop wypoczynkowy zostaje przerwany przez zwolnienie chorobowe, po zakończeniu zwolnienia chorobowego wypowiedzenie biegnie nadal i jest Pani nadal na urlopie wypoczynkowym. Za niewykorzystany urlop pracodawca wypłaci ekwiwalent.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • malvaeflos

  Dodano 2018-04-19 14:47 przez malvaeflos

  Wypowiedzenie umowy a urlop wychowawczy

  Od lutego ubiegłego roku przebywałam na urlopie macierzyńskim, następnie rodzicielskim, a aktualnie wykorzystuję cały przysługujący mi urlop wypoczynkowy, który kończy się 5 czerwca br. Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony i przysługuje mi 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Chciał...

 • EdytaMc

  Dodano 2015-04-27 16:23 przez EdytaMc

  Czy można być na wychowawczym podczas wypowiedzenia?

  Witam,
  mam umowę na czas nieokreślony, przebywam na urlopie wychowawczym teoretycznie do końca sierpnia. Obowiązuje mnie 3-miesięczny okres wypowiedzenia, chciałabym skończyć wypowiedzenie na koniec lipca, czyli miałoby trwać przez maj, czerwiec i lipiec?
  Czy podczas wypowiedzenia muszę wykorzystać ...

 • konto usunięte

  Dodano 2020-06-08 11:55 przez konto usunięte

  Czy składając wypowiedzenie na urlopie mogę wykorzystać okres wypowiedzenia?

  Czy składając wypowiedzenie na urlopie mogę wykorzystać jednocześnie 2-tygodniowy okres wypowiedzenia?
  Z dniem 1 stycznia nabyłam również urlop wypoczynkowy. Czy wykorzystując go (wcześniej niż  go nabyłam) w całości postępuje zgodnie z prawem?
  Dziękuję za odpowiedź

 • konto usunięte

  Dodano 2018-07-11 12:05 przez konto usunięte

  Jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia?

  Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć ile faktycznie wynosi mój okres wypowiedzenia umowy.
  Pierwsza umowa była na okres próbny i trwała od 23.06.2015 do 31.08.2015. Druga umowa była na czas określony i trwała od 01.09.2015 do 31.08.2016. Natomiast trzecia umowa też na czas określony i trwa od 01.09...

 • magdaszpila

  Dodano 2018-01-18 08:54 przez magdaszpila

  Praca na wypowiedzeniu

  Witam,otrzymałam wypowiedzenie 3-miesięczne liczące się od lutego do końca kwietnia, obecnie wykorzystuje zaległy urlop, otrzymałam ofertę pracy. Czy mogę pracować na wypowiedzeniu, na urlopie?Czy muszę powiadamiać pracodawcę jednego i drugiego? Dodam, że z pracodawcą dogadałam się, że zwolni mnie z...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania