eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Urlop wypoczynkowy po dwóch urlopach macierzyńskich. W jakim wymiarze mi przysługuje?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2017-04-30 22:48 autor: Jagoda

1 369 odsłon

Urlop wypoczynkowy po dwóch urlopach macierzyńskich. W jakim wymiarze mi przysługuje?

Witam,

w ciążę zaszłam w 2014 i od razu byłam na L4. Za ten rok pracodawca się ze mną rozliczył z urlopem wychowawczym. Od kwietnia 2015 byłam na urlopie macierzyńskim do kwietnia 2016. W międzyczasie zaszłam w kolejną ciążę. Od kwietnia 2016 do czerwca 2016 byłam na L4, a od czerwca 2016 do czerwca 2017 jestem na urlopie macierzyńskim.

Moje pytanie: za jaki dokładnie okres przysługuje mi urlop wypoczynkowy i w jakim wymiarze (pracuje ponad 10 lat)? Ile wcześniej muszę złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy przed zakończeniem urlopu macierzyńskiego?

Dziękuję.

Pytanie zaktualizowano 2017-04-30 22:57

Za rok 2014 pracodawca rozliczyl się ze mną z urlopem wypoczynkowym nie wychowawczym przepraszam za pomyłkę na początku.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-05-01 11:29 autor odpowiedzi: Piotr Kostrzewa

  Przysługuje Pani urlop za 2015, 2016 i 2017 rok w łącznym wymiarze 78 dni.
  Urlop może Pani wykorzystać bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego (art. 163 par. 3 kodeksu pracy). "Na wniosek pracownicy udziela się jej urlopu bezpośrednio po urlopie macierzyńskim; dotyczy to także pracownika–ojca wychowującego dziecko, który korzysta z urlopu macierzyńskiego.".
  Wniosek o urlop wypoczynkowy składa się przed terminem jego rozpoczęcia - proszę omówić tę kwestię z pracodawcą.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

  Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

  Tegoroczny sezon urlopowy można uznać za otwarty. To zatem dobra okazja, aby przypomnieć, jakie są podstawowe zasady wymiaru i udzielania urlopu wypoczynkowego.

 • Urlop wypoczynkowy - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  Urlop wypoczynkowy - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  Lipiec i sierpień to gorące miesiące w wielu firmach i to nie tylko ze względu na temperaturę. W tym okresie pracownicy najczęściej korzystają z dłuższego urlopu, który zaplanowali już w styczniu. Ale czy pracodawca musi go udzielić ...

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego przy różnicach w wymiarze etatu

  Wymiar urlopu wypoczynkowego przy różnicach w wymiarze etatu

  W przypadku pracownika zatrudnionego na część etatu wymiar tego urlopu ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę 20 albo 26 dni (zależnie od stażu pracy); przy tym niepełny dzień urlopu ...

 • Na ile dni urlopu zgadza się Twój szef?

  Na ile dni urlopu zgadza się Twój szef?

  Rozpoczynający się właśnie czas urlopowy to idealny moment na odpoczynek, złapanie kilku promieni słonecznych i „naładowanie akumulatorów”. Według Kodeksu Pracy, co najmniej jedna część urlopu powinna trwać nie krócej niż 14 dni ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania