eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Druga ciąża na urlopie wychowawczym a zawieszona działalność gospodarcza


2017-03-27 19:08 autor: asia277

1 525 odsłon

Druga ciąża na urlopie wychowawczym a zawieszona działalność gospodarcza

Jestem na urlopie wychowawczym i jestem w ciąży. Mam zawieszoną działalność gospodarczą. Czy mogę odwiesić działalność i przejść na chorobowe, czy przysługuje mi zasiłek chorobowy? Czy powinnam opłacić skladkę chorobową? Co powinnam zrobić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-03-28 08:13 autor odpowiedzi: Jowita

  Okres zawieszenia DG jest przerwą w ubezpieczeniu po jej odwieszeniu w celu uzyskania prawa do zasiłku chorobowego ponownie należy zgłosić się do ubezpieczeń społecznych + do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego przez wymagany okres wyczkiwania.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • monika.w84

  Dodano 2017-01-28 15:56 przez monika.w84

  Urlop wychowawczy, a ciąża

  Witam,doszły mnie słuchy, że będąc na urlopie wychowawczym i będąc w kolejnej ciąży w dniu porodu zgłaszam się do pracodawcy, że rezygnuję z urlopu wychowawczego i chcę przejść na urlop macierzyński na rok. Czy to prawda?

 • emilia0233

  Dodano 2017-05-16 15:28 przez emilia0233

  Urlop wychowawczy i przejście na L4 B

  Witam,
  dziś dostarczyłam pracodawcy zwolnienie z kodem L4 B po 30 dniowym piśmie o rezygnacji z urlopu wychowawczego i dostałam wiadomość od niego, że dalej jestem na urlopie wychowawczym, tak mu powiedziała księgowa... O co chodzi?

 • Asiak

  Dodano 2017-03-31 13:34 przez Asiak

  Urlop wychowawczy, kończąca się umowa o pracę, a druga ciąża

  Dzień dobry, mam pytanie i bardzo proszę o poradę, mianowicie: obecnie jestem na urlopie wychowawczym, który kończy się 30.09.2017 r. w raz z końcem umowy o pracę. Chciałabym zajść w drugą ciążę, przerywając urlop wychowawczy, by podać L4 i mieć płacone chorobowe.
  W związku z tym moje pytanie brzmi:...

 • magdziocha

  Dodano 2017-01-30 17:12 przez magdziocha

  Wychowawczy i L4. Co zrobić żeby otrzymać chorobowe?

  Witam,jestem na urlopie wychowawczym. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Czy żeby otrzymać chorobowe muszę wrócić do pracy przynajmniej na dzień? Czy wystarczy, że poinformuję personalny o zakończeniu wychowawczego i podaniu L4? Prawdę mówiąc nie mam ochoty pokazywać się w pracy tylko wolałabym za...

 • Ada 22222

  Dodano 2017-01-14 14:56 przez Ada 22222

  Czy mogę przejść na zwolnienie podczas urlopu wychowawczego?

  Przebywam na urlopie wychowawczym do 20 stycznia. W tym dniu kończy mi się umowa o pracę, a szef na pewno mi jej nie przedłuży. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży (to jest bardzo wczesny etap - 5. tydzień). Mam wskazania do leżenia.Czy mogę przejść na zwolnienie lekarskie? Najpierw muszę wystosować...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania