eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Urlop macierzyński - umowa na czas określony


2016-06-28 19:47 autor: malgosiaja

2 046 odsłon

Urlop macierzyński - umowa na czas określony

Witam,

chciałam zapytać, jak wygląda sytuacja w przypadku umowy określonej w przedszkolu publicznym i urlopie macierzyńskim w takim przypadku. Skoro umowa jest od września do sierpnia, a urodzę dziecko w czerwcu podczas trwania umowy, to za lipiec i sierpień pracodawca wypłaca mi macierzyński a potem pozostałe 10 miesięcy ZUS?

Jak wygląda sytuacja gdybym urodziła dziecko po zakończeniu umowy, czyli we wrześniu lub październiku w kolejnym roku szkolnym?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-06-28 20:38 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli urodzi Pani w trakcie trwania umowy to do jej zakończenia będzie mogła Pani być na urlopie macierzyński. Zasiłek macierzyński wypłaci ZUS- nawet po ustaniu zatrudnienia.Jezeli urodzi Pani po zakończeniu umowy to zasiłku macierzynskiego nie bedzie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kas2302

  Dodano 2016-11-07 08:07 przez kas2302

  Umowa na czas określony, a macierzyński

  Witam,  mam umowę na czas określony przedłużoną do dnia porodu. Czy w takiej sytuacji należy mi się urlop macierzyński wypłacany przez pracodawcę? Czy może zasiłek macierzyński wpłacany przez ZUS?

 • Alicjaxxyz

  Dodano 2016-07-06 19:03 przez Alicjaxxyz

  Ciąża a umowa na czas określony. Czy będę mogła skorzystać z urlopu macierzyńskiego i zasiłku?

  Jestem zatrudniona na umowie o pracę, na czas określony do końca lipca 2017 roku, w tej chwili jestem w 20. tygodniu ciąży.Termin porodu mam na koniec listopada 2016 roku. Czy będę mogła skorzystać z urlopu macierzyńskiego i czy będzie mi przysługiwał zasiłek? Czy będę mogła wydłużyć urlop i skorzys...

 • umoni

  Dodano 2016-07-02 09:27 przez umoni

  Ciąża a urlop macierzyński. Do kiedy przysługuje urlop?

  Mam umowę o pracę do 30.11.2017, termin porodu mam na marzec. Czy w takim przypadku przysługuje mi roczny urlop macierzyński, czy tylko do zakończenia umowy?

 • Pattusska1990

  Dodano 2016-07-02 09:11 przez Pattusska1990

  Druga ciąża a urlop macierzyński

  Witam!Jestem na urlopie macierzyńskim do grudnia 2016 roku. Obecnie jestem w drugiej ciąży w piątym tygodniu. Umowę mam na czas określony do listopada 2016 roku.W związku z tym mam pytanie. Czy pracodawca musi przedłużyć umowę do porodu? Czy po porodzie będzie mi się należał zasiłek macierzyński? Cz...

 • córka_janasa

  Dodano 2016-02-15 19:54 przez córka_janasa

  Umowa na czas określony a ciąża

  Witam,dziś byłam u lekarza ginekologa i stwierdził, że jestem w 6. tygodniu ciąży. Umowę mam na czas określony i kończy mi się 7.04.2016. Czy w tej sytuacji pracodawca musi przedłużyć mi umowę do dnia porodu? Czy będzie mi się należał urlop albo zasiłek macierzyński?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek macierzyński 2014 - nowe zasady dla wszystkich

  Zasiłek macierzyński 2014 - nowe zasady dla wszystkich

  W przyszłym roku wszystkie zasiłki macierzyńskie będą już naliczane według nowych zasad. Już przy jednym dziecku można będzie pobierać świadczenie nawet przez okres 12 miesięcy.

 • Urlop macierzyński 2014

  Urlop macierzyński 2014

  Urlop macierzyński w ostatnich latach przeszedł dużą transformację, dotyczącą nie tylko długości, ale przede wszystkim możliwości dzielenia go z ojcem dziecka. Staje się zatem w coraz większym stopniu urlopem rodzicielskim. Obecnie ...

 • Urlop macierzyński i rodzicielski 2014

  Urlop macierzyński i rodzicielski 2014

  W czerwcu 2013 roku weszły w życie zmiany dotyczące urlopu macierzyńskiego czy szerzej - rodzicielskiego. W 2014 roku wszyscy młodzi rodzice będą korzystać z urlopu na nowych zasadach.

 • Tata na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim i ojcowskim

  Tata na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim i ojcowskim

  Ojcowie coraz częściej korzystają z prawa do zasiłku macierzyńskiego. ZUS przypomina, że tatusiowie mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego oraz urlopu ojcowskiego. Najczęściej korzystają z tego ostatniego.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania