eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Okres wypowiedzenia a urlop wypoczynkowy


2014-06-20 16:35 autor: depechmaniac

2 810 odsłon

Okres wypowiedzenia a urlop wypoczynkowy

Witam serdecznie,

czy moglibyście Państwo powiedzieć, ile przysługuje mi urlopu w okresie wypowiedzenia? Umowa o pracę, na czas nieokreślony. Obowiązuje mnie 3-miesięczny okres wypowiedzenia, jako, że staż pracy jest dłuższy niż trzy lata. Wypowiedzenie złożyłem w maju. Zakończenie obowiązku świadczenia przeze mnie pracy to 31.07.

Czy będzie to 26 dni zgodnie z kodeksem pracy, czy też proporcjonalnie licząc 13, ponieważ pracować będę jedynie do końca lipca? Nowy pracodawca znajduję się poza granicami kraju i będzie mnie obejmował system tego kraju, a nie polski.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Marcin Majkowski

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-06-20 16:54 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Skoro nie obowiązuje Pana polski K.p., to tródno powiedzieć, kjak jest to rozwiązane TAM. Zgodnie z K.p. to od pracodawcy zależy, czy udzieli Panu urlopu w okresie wypowiedzenia. Jeżeli nie wybrał Pan wczesniej wolnego, to urlop zostanie naliczony proporcjonalnie do czasu zatrudnienia. W przypadku, gdyby Pan nie wybrał urlopu, należy się Panu ekwiwalent za niewykorzystany urlop.
  Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting zaktualizował/a odpowiedź 2014-06-20 16:57
  sorki za błąd-trudno:)

  depechmaniac skomentował/a odpowiedź 2014-06-20 17:08

  Małe sprostowanie. Do 31/07. Obowiązuje mnie polski KP. W związku z tym naliczanie urlopu jest proporcjonalne do momentu wypowiedzenia. Czyli nie będzie to 26 dni, a jedynie 16? Zgadza się?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-06-20 19:08 autor odpowiedzi: karolina.maciag

  Tak, proporcjonalny urop wynosi 16 dni.
  Proszę się upewnić, czy rozwiązanie umowy nastąpi z końcem lipca. Jak Pan sam wspomniał, obowiązuje Pana 3 miesięczny okres wypowiedzenia, a pismo złożył Pan w maju. Zatem - jeśli okres wyp. nie został skrócony - wypowiedzenie minie z końcem sierpnia (bierze się pod uwagę pełne m-ce, czyli czerwiec, lipiec, sierpień).

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • beata121

  Dodano 2014-05-28 10:00 przez beata121

  Niewykorzystany urlop wypoczynkowy a bieg przedawnienia

  Witam,
  prezes zarządu zatrudniony został w październiku 2008 r. w firmie i od tego czasu nie wykorzystał ani jednego dnia urlopu wypoczynkowego. W październiku 2014 r. zamierza wypowiedzieć umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia.
  Poniżej moje obliczenia, ile...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-16 23:10 przez konto usunięte

  Ile mam urlopu? Praca na 3/4 etatu

  Ile należy mi się urlopu - pracuję do końca maja po 3-miesięcznym wypowiedzeniu. Miałam umowę na czas nieokreślonyna 3/4 etatu.

 • Amitiel

  Dodano 2019-04-12 11:49 przez Amitiel

  Ile mam urlopu i jaki okres wypowiedzenia?

  Dzień dobry, od 15.10.2018 do 13.01.2019 byłam na okresie próbnym, od 14.01.2019 dostałam nową umowę na okres określony - dwuletni. Na dzień dzisiejszy, czyli na 12.04.2019, jaki mam okres wypowiedzenia i ilość dni urlopu?Jest to moja druga praca na umowę o pracę. Pierwsza trwała 2 miesiące w roku 2...

 • Sinus3

  Dodano 2019-02-17 12:55 przez Sinus3

  Urlop wypoczynkowy, likwidacja miejsca pracy i nowa praca

  Witam, od 3 lat pracowałam jako kierownik w sklepie sieciowym. Umowę miałam na czas nieokreślony. Na koniec stycznia, z dnia na dzień, dowiedzieliśmy się, że prezes nie przedłużył umowy najmu lokalu. W związku z tym dostałam wypowiedzenie 3-miesięczne zgodne z umową. Okres wypowiedzenia skończy mi s...

 • Lina27

  Dodano 2015-04-17 10:06 przez Lina27

  Prawo nauczyciela do urlopu wychowawczego i wypoczynkowego oraz zatrudnienie w innej placówce

  Witam,jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Mam umowę na czas nieokreślony i obecnie jestem na urlopie rodzicielskim, który mam do 9 czerwca br. Po urlopie pójdę na wychowawczy lub wypoczynkowy.Czy mogę napisać wniosek, że chcę urlop wychowawczy od 10 do końca sierpnia? Czy mogę do końca si...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

  Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

  Tegoroczny sezon urlopowy można uznać za otwarty. To zatem dobra okazja, aby przypomnieć, jakie są podstawowe zasady wymiaru i udzielania urlopu wypoczynkowego.

 • Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego. W przypadku zakończenia współpracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem należy uregulować formalności związane z urlopem.

 • Okres wypowiedzenia wlicza się do stażu pracy

  Okres wypowiedzenia wlicza się do stażu pracy

  O długości okresu wypowiedzenia decyduje cały okres zatrudnienia u danego pracodawcy, czyli okres trwający od chwili nawiązania stosunku pracy do jego ustania (rozwiązania), które w przypadku wypowiedzenia umowy o pracę następuje z upływem ...

 • Skrócenie półrocznego okresu wypowiedzenia

  Skrócenie półrocznego okresu wypowiedzenia

  Ustawodawca dopuszcza, aby w wyjątkowych okolicznościach trzymiesięczne wypowiedzenie bezterminowej umowy o pracę zostało na mocy jednostronnej decyzji pracodawcy skrócone do jednego bądź dwóch miesięcy. Co jednak w sytuacji, gdy z umowy o ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania