eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Wymiar urlopu


2008-05-09 14:00 autor: 123456

1 907 odsłon

Wymiar urlopu

Mam pytanie. Ile powinien wynosić mój wymiar urlopu jeśli mam ukończone studia wyższe. Pracowałam po ukończeniu szkoły średniej przez 2 miesiące (wakacje). Po studiach odbywałam staż 9 miesięcy. W pracy powiedziano mi, że ponieważ gdy pracowałam (2 miesiące) nie wykorzystałam urlopu ani nie dostałam ekwiwalentu pieniężnego to obowiązuję zmnie inne zasady naliczania urlopu- nie jak wynikaja obecnie z kodeksu pracy. Zgodnie z tym co mi powiedziano to po przepracowaniu 6 miesięcy będzie mi przysługiwało 10 dni urlopu (ale ponieważ wczesniej 2 miesiące przepracowałam to w tej pracy po 4 miesiącach) a po nastepnych 6 znowu 10 dni. Pragne także dodać, że w umowie na okres próbny miałam adnotację,że nie przysługuje mi w trakcie jej trwania urlop. Obecnie jestem na umowie na czas określony. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to możliwe i na jakich zasadach? Podobno jestem jednym z nielicznych przypadków, gdzie mnie dotyczy proporcjonalne naliczanie urlopu?:confused:

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-05-12 21:42 autor odpowiedzi: teresa

    Pani przypadek jest niezmiernie skomplikowany. Tu ważne są daty, kiedy Pani podjęła tę pierwszą, pracę?, kiedy zostały ukończone studia?, kiedy podjęła Pani ponownie pracę po studiach?, jakie są kolejne umowy - daty? I to nie jest prawdą, że na okresie próbnym nie przysługuje urlop - mam propozycję - aby Pani poprosiła kadrową o podstawy prawne do tych twierdzeń - ona ma obowiazek przedstawić pracownikowi przepisy jakimi się kieruje.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania