eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa Zlecenie - Pracownik tymczasowy


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2007-12-12 07:54 autor: konto usunięte

4 314 odsłon

Umowa Zlecenie - Pracownik tymczasowy

Witam

Jestem zatrudniony na zasadzie umowy zlecenie przez Agencje Pośrednictwa Pracy. Umowe mam przedluzana co jakis czas po zakonczeniu poprzedniej - juz 2 razy zostala ona przedluzona I tu moje pytanie Ile razy agencja moze mi przedluzac taka umowe?, albo przez jaki okres czasu?. Nastepne pytanie dotyczy urlopu wypoczynkowego, czy przysluguje nam urlop wypoczynkowy i czy bedzie on płatny?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2007-12-12 17:16 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Jeżeli jest to umowa zlecenie, to nie ma granic w zakresie przedłużania umowy zlecenia. Rozumiem, że chodzi tutaj o podpisywanie nowej umowy o takim samym brzmieniu a jedynie daty się zmieniają. Umowę zlecenie reguluje niestety kodeks cywilny a nie kodeks pracy. Tym samym osobom zatrudnionym na podstawie takiej umowy nie przysługują prawa wynikające z kodeksu pracy. Przykładem braku uprawnień jest możliwość podpisywania nieskończenie wiele takich umów z pracownikiem. Niestety na umowie takiej nie przysługuje także płatny urlop wypoczynkowy. Jeżeli zlecenie nie będzie wykonywane, zleceniodawca po prostu nie będzie wypłacał wynagrodzenia. Chyba że agencje pracy tymczasowej mają jakieś specjalne umowy zlecenia.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-11-04 14:04 autor odpowiedzi: mariolaw330

  Bardzo proszę o pomoc!Pracowałam na umowę-zlecenie od 23.09.2011-12.10.2011.Bez dnia wolnego.Dostałam 17.10.2011 wypłatę (6zł/godz.)-311 zł za 09.2011?Czy to właściwa kwota?2.Nie mam do dzisiaj umowy,którą podpisałam po tygodniu pracy-2 umowy?3. Nie dostałam też jeszcze wypłaty za 10.2011?Mówią,że do 15-go.11.2011?Czy nie muszą mi wypłacić po zakończeniu pracy?Wyrejestrowałam się z Urzędu Pracy sama,po podjęciu zlecenia(nie wiem czy dobrze zrobiłam?),nie jestem teraz ubezpieczona zdrowotnie (mam raka).Nie mam za co jechać do Urzędu Pracy,ani tez iść do lekarza.Zleceniobiorca jest o tym poinformowany.Pomimo tego nie wypłacono mi jeszcze za zlecenie.Po 20-stu dniach pracy bez wolnego dnia po 7 lub 8 godz.,(w tym soboty i niedziele),nie byłam w stanie wstać z łóżka,żeby iść do pracy.14.10.2011 dzwoniłam do brygadzisty i dowiedziałam się,że już nie pracuję!Czy tak można traktować pracownika?Wcześniej kilka razy prosiłam o wolne,ale bez skutku?

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy