eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Odwołanie od decyzji ZUS o nie podleganiu ubezpieczeniu chorobowemu a odwołanie od kolejnych decyzji


2017-05-31 14:22 autor: Mariusz1979

2 372 odsłon

Odwołanie od decyzji ZUS o nie podleganiu ubezpieczeniu chorobowemu a odwołanie od kolejnych decyzji

W związku z opłaceniem składek po terminie, ZUS stwierdził, iż straciłem prawo do ubezpieczenia na 4 dni (pozostały okres tego miesiąca chorowałem i otrzymałem zasiłek chorobowy).

Złożyłem wniosek o przywrócenie terminu do opłacenia składek po terminie został on rozpatrzony przez ZUS negatywnie. W związku z tym odwołałem się od decyzji ZUS do sądu za pośrednictwem ZUS. W między czasie cały czas choruję i dostarczam do ZUS zwolnienia lekarskie. ZUS wypłaca mi za nie zasiłek chorobowy niży niż przed utratą ubezpieczenia (o około 2000 zł)

Moje pytanie brzmi czy po wygranej przed sądem i po uprawomocnieniu się wyroku ZUS sam dokona korekty i wypłaci różnicę miedzy obecnie wypłacanym świadczeniem, a wypłacanym na podstawie obowiązującym przed jego decyzją o niepodleganie przeze mnie ubezpieczeniu. 

Czy może powinienem już teraz odwoływać się od każdej jego decyzji o przyznaniu mi zaniżonego świadczenia, bo inaczej będzie za późno na odwoływanie się od jego decyzji o przyznaniu niższych świadczeń?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania