eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Kiedy należy się podwójny zasiłek macierzyński?


2016-01-14 13:25 autor: anchella

2 009 odsłon

Kiedy należy się podwójny zasiłek macierzyński?

Witam,

mam pytanie dotyczyące takiej sytuacji: jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, oprócz tego mam swoją działalność 3 lata. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym i z tego tytułu muszę sama odprowadzać składki do ZUS, ponieważ pracodawca dał mi oświadczenia do podpisania, dotyczące tego czy mam inny tytuł do ubezpieczenia.

Jak wygląda w takim przypadku wypłata zasiłku macierzyńskiego? Jest to dla mnie ważne, bo na etacie mam najniższą krajową, a z działalności opłacam wyższą stawkę.

Pytałam o to w ZUS-ie i pani odpowiedziała mi, że dostane zasiłek zarówno z etatu, jak i z działalności w co jakoś nie wierzę, bo raczej ZUS nie jest taki hojny. Po za tym jak wspomniałam wcześniej pracodawca dał mi oświadczenie do podpisania, czy posiadam inny tytuł do opłacania składek, więc nie wiem czy w takim wypadku w ogóle składki może płacić zarówno państwo jak i ja sama, czy posiadając działalność liczą się składki tylko z tego tytułu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania