eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Jak wyliczyć wysokość zasiłku macierzyńskiego dla kobiety prowadzącej jednoosobową firmę?


2015-11-26 11:52 autor: luka1113

1 614 odsłon

Jak wyliczyć wysokość zasiłku macierzyńskiego dla kobiety prowadzącej jednoosobową firmę?

Witam,

chciałbym wiedzieć jak po tegorocznych zmianach w ustawie wyliczana jest wysokość zasiłku macierzyńskiego dla kobiety prowadzącej jednoosobową firmę?

Czy dalej wysokość wypłacanego zasiłku uzależniona jest od wysokości opłacanej składki ubezpieczenia chorobowego? Jeśli jest to nowo otwarta firma, a składka ubezpieczenia zdrowotnego będzie odprowadzana w wysokości 1000 zł przez pół roku jakiej wysokości zasiłku można się spodziewać?  


Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-11-26 19:34 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Istotne jest ubezpieczenie chorobowe, nie zdrowotne. Powinna Pani jeszcze poczekać na szczegóły. Kwestia ustalenia podstawy jest w tym przypadku istotna.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • patewka

  Dodano 2014-11-21 18:00 przez patewka

  Jaki będę miała zasiłek macierzyński w 2015?

  Dzień dobry,prowadzę własną działalność jednoosobową od czerwca 2014 r. Odprowadzałam jak do tej pory najniższe możliwe składki w wysokości 504zł łącznie. Zaszłam w ciążę i przewidywany termin porodu to jest lipiec 2015. I stąd moje pytanie: ile będzie wynosił mój zasiłek macierzyński? Co mogę zrobi...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-05-13 12:26 przez konto usunięte

  Czy dostanę zasiłek macierzyński prowadząc działalność i w jakiej kwocie?

  Prowadzę działalność, składki opłacam w kwocie ok. 1050 zł, nie zgłosiłam się do ubezpieczenia chorobowego, gdyż nie było obowiązkowe. Czy mogę za ostatni pełny miesiąc przed porodem zgłosić się do ubezpieczenia chorobowego i zadeklarować najwyższą kwotę?
  Kiedy należy zgłosić się do ubezpieczenia, m...

 • patrol3

  Dodano 2014-01-30 19:10 przez patrol3

  Działalność gospodarcza 2,5 roku i plany na ciążę

  Witam!
  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą od 2,5 roku. Mam plan na ciążę,  zastanawiam się czy składki do ZUS-u zwiększyć już teraz, czy wystarczy jak już będę w ciąży?
  Chodzi mi oczywiście o korzyści materialne w momencie, kiedy będę na macierzyńskim? Konkretnie przez ile miesięcy mam pł...

 • eu4ia

  Dodano 2014-05-04 22:28 przez eu4ia

  Założenie własnej działalności i możliwość zajścia w ciążę

  Witam!
  Od lipca planuję rozpocząć własną działalność gospodarczą ale również jestem na etapie starania się o dziecko. Czy jeśli zajdę w ciążę w czerwcu/lipcu mam możliwość uzyskania wysokiego macierzyńskiego płacąc pełny ZUS?
  Jaką składkę chorobową opłacać aby na korzystnych warunkach przejść na L4 ...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-04-26 12:27 przez konto usunięte

  Jak uzyskać możliwie najwyższy zasiłek macierzyński?

  Witam,jak długo wedle obecnych nowelizacji, powinien trwać okres wpłacania składek na ubezpieczenie chorobowe i społeczne? Gdzie mogę znaleźć dokładne wytyczne co do opłat tychże składek? Sprawa dotyczy prowadzenia własnej działalności i w następstwie ubiegania się o możliwie najwyższy zasiłek macie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania