eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza


2014-09-29 23:30 autor: zloto81

1 796 odsłon

Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza

Witam,

mam takie pytanie, bo moja sytuacja finansowa zaczyna się trochę komplikować. Obecnie jestem na zasiłku macierzyńskim do 09.11.2014 r. który wypłaca mi ZUS od 26.02.2014 r., bo wówczas skończyła mi się umowa na zastępstwo. Teraz jestem w 10. tygodniu ciąży i termin porodu mam na 05.05.2015 r. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że jeżeli nie znajdę sobie po macierzyńskim pracy (a jest to mało prawdopodobne), to nie otrzymam zasiłku macierzyńskiego.

Czy moja sytuacja finansowa zmieniłaby się, jeżeli założyłabym działalność gospodarczą, tylko nie wiem w jakim okresie to zrobić, żeby finasowo wyjść na plus i w jakiej wysokości opłacić składki w ZUS i kiedy mogłabym skorzystać ze zwolnienia L4?

Do tej pory nie miałam doczynienia z prowadzeniem działalności gospodarczej i że tak powiem jestem "zielona" w tym temacie.

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania