eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak rozliczyć się z podatku?


2022-01-12 16:01 autor: SheldonH

1 310 odsłon

Jak rozliczyć się z podatku?

Dzień dobry, nie jestem zatrudniony w Polsce, ale mieszkam w Polsce. Jestem tłumaczem i planuję podjąć współpracę z firmą w USA (tłumaczenie przez telefon). Nie prowadzę działalności. Za wykonywaną pracę płatność będzie dokonywana dwa razy w miesiącu w USD przelewem na Paypal.

Rozliczany będę za ilość wypracowanych godzin. Zarobiona kwota jest bez żadnych podatków. Jednakże firma ta nie wystawia żadnych dokumentów/faktur za wykonaną pracę (jedynie na stronie internetowej tej firmy widnieje historia wypłat). W jaki sposób powinienem rozliczać z podatku za wykonaną pracę?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2022-01-14 08:17 autor odpowiedzi: Krzysztof S.

  a jaki zostanie zawarty rodzaj umowy między wami? umowa o pracę? umowa cywilnoprawna (zlecenie)?

  SheldonH skomentował/a odpowiedź 2022-01-14 13:40

  Dziękuję za odpowiedź Umowa zlecenie (Business Associate Subcontractor). Zastanawiam się również czy powinienem otworzyć działalność gospodarczą.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • jo324

  Dodano 2022-01-12 12:26 przez jo324

  Rozliczenie podatku od pracy

  Dzień dobry, jestem zatrudniona na umowę o pracę w Polsce, w grudniu 2020 podjęłam pracę dodatkową w zagranicznej firmie (praca online, transkrypcja). Nie mam żadnej firmy. Za wykonywaną pracę dostałam pierwszą fakturę w styczniu, wpływ ma być w połowie tego miesiąca na konto w USD na platformie typ...

 • ppb

  Dodano 2015-04-08 14:51 przez ppb

  Praca zdalna w USA

  Proszę o odpowiedź na następujące pytanie natury podatkowej.Stan faktyczny. Zamierzam nawiązać współpracę z firmą z USA. Na jej rzecz będę wykonywać badania internetowe, research internetowy w wyszukiwarce internetowej. Prace wykonywane będą na serwerach firmy z USA - wszystko zdalnie z Polski.Pytan...

 • Dolores

  Dodano 2021-12-02 15:38 przez Dolores

  wypełnianie ankiet a podatek PIT

  Uzyskałam w tym roku dochody z wypełniania ankiet w wysokości 45 zł, była to zagraniczna firma, a pieniądze zostały mi przesłane za pośrednictwem PayPal. W jaki sposób powinnam się rozliczyć z tego dochodu, jeśli nie mam żadnych dokumentów potwierdzających otrzymany dochód?
  W drugim przypadku równie...

 • karokaro

  Dodano 2017-03-31 18:14 przez karokaro

  Podatek od dochodu uzyskanego za granicą

  Witam, czy polska jednoosobowa firma świadcząca usługi kontrahentowi zagranicznemu (szkolenie) na terenie państwa tegoż kontrahenta zagranicznego musi zapłacić podatek u źródła? I jeśli tak, to w jaki sposób?
  Przykład podobny: jeśli zagraniczna firma zaprasza mnie w celu realizacji szkolenia do ich ...

 • JacekB

  Dodano 2019-02-25 09:36 przez JacekB

  Usługa dla firmy z USA

  Chciałbym się upewnić oraz uzupełnić wiedzę. Przy usłudze poza UE, do USA, wystawiam, jako nievatowiec, zwykłą fakturę bez VAT z adnotacją VAT - nie podlega, i Odwrotne obciążenie. I księguję to do KPiR do podatku dochodowego.
  I dalej, wypełniam na ten miesiąc deklarację PIT-8 (nie jestem tego pewie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania