eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Rozliczenie podatku od pracy


2022-01-12 12:26 autor: jo324

899 odsłon

Rozliczenie podatku od pracy

Dzień dobry, jestem zatrudniona na umowę o pracę w Polsce, w grudniu 2020 podjęłam pracę dodatkową w zagranicznej firmie (praca online, transkrypcja). Nie mam żadnej firmy. Za wykonywaną pracę dostałam pierwszą fakturę w styczniu, wpływ ma być w połowie tego miesiąca na konto w USD na platformie typu transferwise.

Rozliczana będę co miesiąc, za ilość wypracowanych godzin, sama sobie ustalam, jak i ile pracuję, faktura i wypłata raz w miesiącu.  Zarobiona kwota na fakturze jest "na czysto", bez żadnych podatków.

Teraz nie mam pojęcia, jak ja mam taki zarobek potraktować i jak w następnym roku się z tego rozliczyć. Znalazłam parę scenariuszy na gazecie prawnej i nie mam pojęcia, który mnie dotyczy tak naprawdę. Czy mam za każdą fakturę zapłacić VAT w urzędzie, czy rozliczam to na rocznym zeznaniu jako inne?

Bardzo proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • SheldonH

  Dodano 2022-01-12 16:01 przez SheldonH

  Jak rozliczyć się z podatku?

  Dzień dobry, nie jestem zatrudniony w Polsce, ale mieszkam w Polsce. Jestem tłumaczem i planuję podjąć współpracę z firmą w USA (tłumaczenie przez telefon). Nie prowadzę działalności. Za wykonywaną pracę płatność będzie dokonywana dwa razy w miesiącu w USD przelewem na Paypal.
  Rozliczany będę za ilo...

 • karokaro

  Dodano 2017-03-31 18:14 przez karokaro

  Podatek od dochodu uzyskanego za granicą

  Witam, czy polska jednoosobowa firma świadcząca usługi kontrahentowi zagranicznemu (szkolenie) na terenie państwa tegoż kontrahenta zagranicznego musi zapłacić podatek u źródła? I jeśli tak, to w jaki sposób?
  Przykład podobny: jeśli zagraniczna firma zaprasza mnie w celu realizacji szkolenia do ich ...

 • konto usunięte

  Dodano 2021-09-04 15:44 przez konto usunięte

  Rozliczanie dodatkowych przychodów bez umowy

  Dzień dobry,
  mam 24 lata, jestem studentem, jestem obywatelem Polski i mieszkam na stałe na terenie Polski.
  Posiadam stałą pracę na umowie o pracę (5000 brutto/mc), ale dorabiam na zagranicznych portalach erotycznych (czaty erotyczne, kamery internetowe, itp.), około 10h tygodniowo, od kilkuset do k...

 • Dolores

  Dodano 2021-12-02 15:38 przez Dolores

  wypełnianie ankiet a podatek PIT

  Uzyskałam w tym roku dochody z wypełniania ankiet w wysokości 45 zł, była to zagraniczna firma, a pieniądze zostały mi przesłane za pośrednictwem PayPal. W jaki sposób powinnam się rozliczyć z tego dochodu, jeśli nie mam żadnych dokumentów potwierdzających otrzymany dochód?
  W drugim przypadku równie...

 • jan1010

  Dodano 2020-12-31 00:33 przez jan1010

  Jak rozliczyć się z dochodów z Wielkiej Brytanii, nie mając 26 lat?

  Mam 21 lat i w 2020 przepracowałem w ciągu wakacji kilka tygodni w Anglii (około 2 miesięcy). Nie wiem teraz, jak się z tego rozliczyć. W Anglii płaciłem wszystkie składki i podatki, ale wiem, ze zmienił się sposób rozliczania. Zarobiłem około 4,5-5 tys. Funtów.
  Nie wiem, jaki PIT mnie dotyczy. Wróc...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania