eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Ulga na Internet


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2021-02-18 10:37 autor: allexiss

1 644 odsłon

Ulga na Internet

Witam

Chciałabym skorzystać w tym roku z ulgi na Internet. Wcześniej nie korzystałam. Rozliczać chcę się wspólnie z pracującym mężem. Ja nie pracuję lecz umowa za Internet jest na mnie. W związku z tym wszelkie faktury przychodzą na moje imię i nazwisko.

Czy mimo tego, że nie miałam żadnych dochodów w poprzednim roku, mogę skorzystać z ulgi?

Dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2021-02-21 18:24 autor odpowiedzi: Dorota Ł.

  Urzędy skarbowe wolą  aby faktura bya wystawiana na osobę, która odlicza ulgę. Wystarczyłoby tu zmienić osobę figurującą na umowie na Pani męża i urząd może będzie usatysfkacjonowany.

  Natoniast sądy podważają zdanie fiskusa i w swych orzeczeniach/wyrokach wskazują, że jeśli między małżonkami istnieje wspólnota majątkowa i rozliczenie jest wspólne, wtedy  - nawet  jeśl faktura jest wystawiona na jednego z małżonków, odliczenia za internet może dokonać ten drugi (gdy np. ten pierwszy już wykorzystał prawo do ulgi). Sądy mówią, że z racji "ekonomicznej jedności" między małżonkami, ten drugi może odliczyć wydatek. Kluczowe znaczenie ma tu fakt że oboje małżonków użytkuje sieć internetową we wspólnym miejscu zamieszkania i wspólnie ponoszą ekonomiczny ciężar wydatków przeznaczonych na ten cel
  Dorota Ł. zaktualizował/a odpowiedź 2021-02-21 18:26
  Jeśli Pani nie miała dochodów, to odliczenie ulgi internetowej nic nie pomoże, bo nie ma od czego jej odliczyć.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • pjedraszek7

  Dodano 2020-11-23 11:06 przez pjedraszek7

  PIT - ulga za internet

  witam, Faktura z UPC wystawiana na internet i telewizję. Wystawiana na moją osobę. Rozliczam się z Żoną - wspólne gospodarstwo, wspólnota małżeńska.
  Ja skorzystałem z ulgi na internet w 2015 i 2016 roku. Jednak faktury ciągle na moją osobę i moje pytanie brzmi, czy może małżonka w rozliczeniu roczny...

 • zośka

  Dodano 2021-11-26 13:50 przez zośka

  Ulga podatkowa za internet

  Przez 2 lata korzystałam z ulgi za internet. Umowa była na moje nazwisko. Czy kolejne 2 lata może skorzystać mąż, jeżeli ja zrezygnuję a on podpisze umowę i faktury będą na jego nazwisko? Z US rozliczamy się osobno.

 • Jaga1234

  Dodano 2021-02-23 09:08 przez Jaga1234

  Rozliczenie ulgi za internet

  Dzień dobry, proszę o odpowiedź na pytanie, czy mogę rozliczyć ulgę za iternet, jeśli umowa zawarta jest na moją mamę, ale internet jest w moim domu, tylko ja z niego korzystam i tylko ja za niego płacę. Mam dowód wpłaty w postaci przelewów.

 • Zegar100000

  Dodano 2021-02-11 11:21 przez Zegar100000

  Ulga termomodernizacyjna a wspólne rozliczenie małżonków

  Zawsze rozliczam się z żoną, w roku ubiegłym założone  zostały  panele fotowoltaiczne i  chcę odliczyć fakturę na kwotę  15500 zł wystawioną tylko na mnie.
  Wiem, że muszę  to odliczyć  od swojego dochodu, który u mnie wynosi 22000 zł, ale podatek który  został  mi pobrany  nie pokrywa kwoty, która m...

 • Agusia.p

  Dodano 2021-01-16 13:25 przez Agusia.p

  Czy mogę się rozliczyć z mężem?

  Witam, jestem na urlopie wychowawczym i dostałam tylko PIT-8C, bo nie miałam żadnych dochodów. Czy mogę rozliczyć się z mężem w PIT-37 a w moich dochodach wpisać 0? Abyśmy mieli ulgę na dzieci i ulgę na niepracującą żonę? Czy mając PIT-8C to już nie mogę?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania