eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › PIT - ulga za internet


2020-11-23 11:06 autor: pjedraszek7

3 127 odsłon

PIT - ulga za internet

witam,
Faktura z UPC wystawiana na internet i telewizję. Wystawiana na moją osobę. Rozliczam się z Żoną - wspólne gospodarstwo, wspólnota małżeńska.

Ja skorzystałem z ulgi na internet w 2015 i 2016 roku. Jednak faktury ciągle na moją osobę i moje pytanie brzmi, czy może małżonka w rozliczeniu rocznym wpisać ulgę na internet i czy US będzie mógł mieć do tego obiekcje? Czy może to podważyć?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-11-23 18:49 autor odpowiedzi: Dorota Ł.

  Urzędy skarbowe wolą  aby faktura bya wystawiana na osobę, która odlicza ulgę. Wystarczyłoby tu zmienić osobę figurującą na umowie na Pana żonę i urząd może będzie usatysfkacjonowany.

  Natoniast sądy podważają zdanie fiskusa i w swych orzeczeniach/wyrokach wskazują, że jeśli między małżonkami istnieje wspólnota majątkowa i rozliczenie jest wspólne, wtedy  - nawet  jeśl faktura jest wystawiona na jednego z małżonków, odliczenia za internet może dokonać ten drugi (gdy np. ten pierwszy już wykorzystał prawo do ulgi). Sądy mówią, że z racji "ekonomicznej jedności" między małżonkami, ten drugi może odliczyć wydatek. Kluczowe znaczenie ma tu fakt że oboje małżonków użytkuje sieć internetową we wspólnym miejscu zamieszkania i wspólnie ponoszą ekonomiczny ciężar wydatków przeznaczonych na ten cel.
  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • zośka

  Dodano 2021-11-26 13:50 przez zośka

  Ulga podatkowa za internet

  Przez 2 lata korzystałam z ulgi za internet. Umowa była na moje nazwisko. Czy kolejne 2 lata może skorzystać mąż, jeżeli ja zrezygnuję a on podpisze umowę i faktury będą na jego nazwisko? Z US rozliczamy się osobno.

 • allexiss

  Dodano 2021-02-18 10:37 przez allexiss

  Ulga na Internet

  Witam
  Chciałabym skorzystać w tym roku z ulgi na Internet. Wcześniej nie korzystałam. Rozliczać chcę się wspólnie z pracującym mężem. Ja nie pracuję lecz umowa za Internet jest na mnie. W związku z tym wszelkie faktury przychodzą na moje imię i nazwisko.
  Czy mimo tego, że nie miałam żadnych dochodów...

 • Koanka

  Dodano 2018-02-27 12:09 przez Koanka

  Ulga na samochód

  Jestem osobą o lekkim stopniu niepełnosprawności. Chcę w tym roku po raz pierwszy skorzystać z ulgi na samochód. Rozliczam się razem z mężem. Ja nie pracuję, więc nie mam dochodu, mamy wspólny samochód. Czy takie odliczenie nam przysługuje?

 • Jaga1234

  Dodano 2021-02-23 09:08 przez Jaga1234

  Rozliczenie ulgi za internet

  Dzień dobry, proszę o odpowiedź na pytanie, czy mogę rozliczyć ulgę za iternet, jeśli umowa zawarta jest na moją mamę, ale internet jest w moim domu, tylko ja z niego korzystam i tylko ja za niego płacę. Mam dowód wpłaty w postaci przelewów.

 • Sandra_89

  Dodano 2019-03-15 19:16 przez Sandra_89

  Odliczenie ulgi na dziecko

  Witam,bardzo proszę o pomoc. Czy mąż musi podać moje dane w PIT/0 do odliczenia ulgi na dziecko, jeżeli rozlicza się indywidualnie, ponieważ ja nie uzyskałam żadnego dochodu za rok 2018? Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania