eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Rozliczenie za Internet PIT a Blue Media


2020-04-13 17:52 autor: getadmin

2 690 odsłon

Rozliczenie za Internet PIT a Blue Media

Potrzebuje dowód zapłaty za internet do rozliczenia podatkowego i tu zaczyna się problem. Do odliczenia ulgi internetowej konieczny jest dokument potwierdzający wydatki poniesione na sieć Internet. Dokument ten musi zawierać następujące dane: odbiorcę usługi (kupującego), sprzedawcę usługi (dane identyfikujące), rodzaj usługi oraz kwotę do zapłaty.

1. Więc tak: co miesiąc dostaje fakturę elektroniczną i ona nie jest realnym dokumentem do odliczania za internet (musi mieć status opłacona).

2. Płacę za internet przelewem przez Blue Media, bo jest wygodnie ale powoduje, że nie mam możliwości ingerencji w przelew, gdyż wszystko jest automatycznie wypełniane. Ja tylko potwierdzam i zostaje wysłany... No właśnie do Blue Media, który przekazuje a UPC.

Pobrany wyciąg mojego konta bankowego o zapłaceniu dotyczy Blue Media, nie ma imienia mojego ,za co zapłaciłem tylko identyfikator płatności, tytuł OPŁATY ale cyferkowy, który pewnie rozpozna tylko UPC.

Jedynie na stronie UPC widnieje, że opłacone, ALE NIE MAM FAKTYCZNEGO POTWIERDZENIA DOKONANEJ TRANSAKCJI NA PAPIERZE, DOKUMENCIE dla urzędu, gdzie jasno czarnym na białym, pisze ZAPŁACONE !!!

W UPC jest coś takiego jak historia rozliczeń do pobrania, data wystawienia faktury, moje wpłaty, kwota i numer identyfikacyjny. Wygląda, jak typowa tabelka w PDF, którą można samemu zrobić w domu. Na stronie UPC mogę oczywiście ściągnąć fakturę, ale nie bedzie miała statusu opłaconej.

PODKREŚLAM, ŻE jedynym dokumentem bankowym poświadczającym opłatę za usługę jest przelew do Blue Media (GDZIE SĄ PODANE DANE MOJE I BLUE MEDIA ), który on później przekazuje do UPC. Nie ma również za co zapłacono tylko, że przelew wyszedł.

Skąd dostać taki dokument... FAKTURA NIE JEST DOKUMENTEM. ROBIŁEM BŁĄD, że przelewy dokonywałem cały czas przez Blue Media i teraz wszystko stracone.
Za INTERNET PŁACE 81 zł, w BLUE MEDIA WIDNIEJE KWOTA 82 zł (PROWIZJA 1 zł). MAM NADZIEJĘ, ŻE RÓŻNICA nie jest problemem? Nie tylko ja mam taki problem i na pewno  wiele osób również jest w tym samym położeniu.

Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat, bo to niemożliwe, że nie ma takiego dokumentu dokonanej transakcji, której by uznał urząd!

Z góry za podpowiedź dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2021-04-25 13:27 autor odpowiedzi: tryn

  Ktoś coś? Mam identyczny problem, tylko płatnośc za usługi Orange. Teoretycznie nie moge odliczyć ulgi za Internet. Podpowie ktoś, czy jest szansa na otrzymanie/udokumentowanie płatnoci dla US?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Jaga1234

  Dodano 2021-02-23 09:08 przez Jaga1234

  Rozliczenie ulgi za internet

  Dzień dobry, proszę o odpowiedź na pytanie, czy mogę rozliczyć ulgę za iternet, jeśli umowa zawarta jest na moją mamę, ale internet jest w moim domu, tylko ja z niego korzystam i tylko ja za niego płacę. Mam dowód wpłaty w postaci przelewów.

 • mamama07

  Dodano 2015-10-20 20:20 przez mamama07

  Jak rozliczyć przychody z reklam (umowa na zasadzie najmu)?

  Witam serdecznie wszystkich,otóż pytanie moje brzmi: w jaki sposób mam rozliczyć się z US z dochodów z reklamy na stronie internetowej? Założenie konta na stronie reklamodawcy wiąże się zawarciem umowy na zasadzie najmu (wynajmuje komuś kawałek swojej strony internetowej). Reklamodawca obowiązek roz...

 • tomasznonprofit

  Dodano 2016-09-01 16:15 przez tomasznonprofit

  Podatek ze zbiórki internetowej

  Zamierzam rozpocząć dwie zbiórki w ramach tzw. kampanii crowdfundrisingowej, czyli zbiórki w internecie.
  Pierwsza zbiórka ma wspomóc finansowo małe wydawnictwo, które zakładam. Druga zbiórka ma wesprzeć wydanie mojej książki. Wiem, że nie trzeba już zgłaszać do Urzędu Skarbowego tego typu zbiórek.

  ...

 • girl0034

  Dodano 2020-04-09 20:17 przez girl0034

  Rozliczenie zaległego PIT-u

  Witam,w 2018 roku pracowałam jako student od 18 czerwca do 3 sierpnia w okresie wakacyjnym w Niemczech na umowę o pracę z podatkiem dla studentów. Kontaktowałam się wtedy ze znajomą księgową i poinformowała mnie, że dochody z pracy najemnej w Niemczech są w Polsce zwolnione z opodatkowania i nie trz...

 • Snarka

  Dodano 2020-04-09 17:00 przez Snarka

  Faktury, działalność gospodarcza, sportowa. Co można odliczyć?

  Mam działalność gospodarczą, dotyczącą sportu. Organizuje eventy sportowe, treningi sportowe, rekreacyjne. Czy mogę odliczyć faktury za zakup odżywek sportowych, odzieży, butów sportowych dla siebie i osób trenowanych?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

  Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

  Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

 • Rozliczenie PIT: dochód z pracy i działalność gospodarcza za granicą

  Rozliczenie PIT: dochód z pracy i działalność gospodarcza za granicą

  Dochody z pracy w Polsce tutaj są opodatkowane. Natomiast w przypadku opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym, ta ich część, która przypada na wynajem nieruchomości w Wielkiej Brytanii, nie będzie wykazywana w ...

 • Działalność gospodarcza w Niemczech a zeznanie roczne PIT-36

  Działalność gospodarcza w Niemczech a zeznanie roczne PIT-36

  W przypadku uzyskania dochodów ze źródeł położonych na terytorium RP podlegających opodatkowaniu wg skali podatkowej oraz z działalności prowadzonej na terytorium Niemiec, wnioskodawczyni jest obowiązana do złożenia zeznania PIT-36, w ...

 • Zwroty i niedopłaty podatku - co warto wiedzieć?

  Zwroty i niedopłaty podatku - co warto wiedzieć?

  Termin na złożenie rocznej deklaracji podatkowej upływa już 2 maja. Warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę - podkreślają eksperci firmy inFakt. Ze względu na złożoności podatkowe, z którymi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania