eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Podatek za wynagrodzenie z tytułu służebności przesyłu


2019-04-01 21:30 autor: Turkus

1 371 odsłon

Podatek za wynagrodzenie z tytułu służebności przesyłu

Witam,

prosze o informację czy z tytułu wynagrodzenia za służebność przesyłu ( wystawiam od 2011 roku jako osoba fizyczna fakturę), trzeba płacić podatek dochodowy?
Do tej prory płaciłam.

Halina

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-04-10 08:52 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    art. 21 ust. 1 pkt 120a ustawy o PIT zwalnia od podatku wynagrodzenie otrzymane za ustanowienie służebności przesyłu w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Likwidacja firmy w podatku dochodowym od osób fizycznych

    Likwidacja firmy w podatku dochodowym od osób fizycznych

    Likwidacja działalności gospodarczej z perspektywy podatkowej wiąże się z wieloma konsekwencjami wynikającymi z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podatnicy mają obowiązek prawidłowego rozliczenia się z fiskusem ...

  • Likwidacja firmy: "wycena" majątku w PIT

    Likwidacja firmy: "wycena" majątku w PIT

    Podatnik likwidujący działalność gospodarczą musi sporządzić wykaz składników majątku posiadanych na dzień likwidacji. W wykazie tym należy podać m.in. wydatki poniesione na ich nabycie czy wartość początkową i dokonane odpisy ...

  • CIT: zatorów płatniczych nie stosuje się do leasingu finansowego?

    CIT: zatorów płatniczych nie stosuje się do leasingu finansowego?

    Przez cztery lata, przed trzema sądami, trwała walka przedsiębiorcy z fiskusem o możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych z tytułu umowy leasingu. Przedsiębiorcy nie pomogła dwukrotna wygrana przed sądem ...

  • Zmienna kwota wolna czyli dopłata podatku w rocznym PIT

    Zmienna kwota wolna czyli dopłata podatku w rocznym PIT

    Sezon rozliczeń podatkowych za rok 2017 jest w pełni i chyba najbardziej intensywny. Do końca lutego 2018 r. bowiem zakłady pracy, ZUS i KRUS musiały przekazać podatnikom PIT-y. Te z organów rentowych z reguły przyjmują tutaj formę ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania