eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak zrobić korektę pola korekty zeznania?


2017-06-16 12:36 autor: Gewon

1 859 odsłon

Jak zrobić korektę pola korekty zeznania?

Dzień dobry,

podczas wysyłania PIT-u w marcu nie chciał wyjść. Myślałem, że już poszedł i że muszę zaznaczyć pole korekta i że pójdzie. I tak zrobiłem i poszedł. Mam potwierdzenie. Niestety teraz się okazało, że oni nie mają mojego PIT-a mimo, że mam potwierdzenie, że doszedł ten z zaznaczoną opcją, że to korekta zeznania a nie pierwsze.

I moje pytania brzmi, jak zrobić korektę, że się pomyliłem przy zaznaczaniu pola pierwsze/korekta? Wiem, że można napisać czynny żal i złożyć PIT po terminie, ale wtedy tracę ulgi (niecałe 600 zł), a dla mnie to dużo i nie wiem jak to obejść. Kiedy chciałem złożyć korektę to powiedzieli, że jej nie przyjmą bo nie mają PIT-u w bazie. Więc gdzie jest teraz ta moja pierwsza korekta? Jakieś pomysły jak to obejść by ktoś w urzędzie moją pierwszą korektę uznał jako złożone?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-06-18 11:18 autor odpowiedzi: b17

  Po pierwsze sprawdź czy wysłałeś do właściwego US. Po 2 status dokumentu masz 200 ? wtedy znaczy ze faktycznie wszystko jest OK, czyli UPO masz ? podejdź z nim do US i napisz oświadczenie, że omyłkowo wysłałeś korektę zamiast 1 wersji. Jednak jeśli UPO nie masz to znaczy, że coś poszło nie tak wtedy tylko korekta i jeśli było rozliczenie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wych. dziecko to te ok 600 zł Ci przepadnie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-06-20 08:02 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  mhm - proszę podjechać do urzędu z wydrukowanym PIT oraz UPO potwierdzającym, że PIT się złożył. Wskazanie w samym zeznaniu, że jest to korekta a nie złożenie PITa nie powinno mieć negatywnych skutków.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-06-28 07:52 autor odpowiedzi: Gewon

  Dziękuję wszystkim. Akurat źle trafiłem i jak tylko skontaktowałem się z kimś innym z danego urzędu to sprawa była rozwiązana od ręki ;)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania